Glinoludy opanują dworzec w Bolesławcu!
W niedzielę, 13 lutego, dworzec w Bolesławcu opanują ludzie z gliny aby pokazać swoją glinianą pasję utrwaloną w fotografii.
Ekspozycja na dworcu kolejowym w Bolesławcu będzie składać się z trzydziestu najlepszych fotografii wybranych przez jury i Internautów. Jest ona relacją z ubiegłorocznej, czwartej już edycji Gliniady, czyli sierpniowego pochodu Glinoludów ulicami Bolesławca. Impreza na dobre wpisała się w życie kulturalne Bolesławca, a także wyszła daleko poza granice kraju. Glinoludy maszerowały już w Schengen
w ramach 25-lecia podpisania Układu z Schengen, a także w Chicago podczas uroczystości związanych ze świętem Konstytucji 3-maja.
Na zdjęciach będzie można zobaczyć między innymi pochód glinianych ludzi ulicami Bolesławca,
a także proces tworzenia „ludzi z gliny”. Oprócz fantastycznych przepełnionych życiem i letnim słońcem fotografii wystawa po raz pierwszy będzie prezentowana w tak wyjątkowym miejscu jakim jest dworzec kolejowy. Dodatkową atrakcją wystawy będą plansze prezentujące dworzec Wrocław Główny –
w wizualizacjach, które staną się faktem wiosną 2012 roku, oraz aktualne fotografie dworca w budowie.
Zapraszamy w imieniu gospodarzy – dolnośląskich, a szczególnie bolesławskich kolejarzy, oraz pomysłodawców wystawy Stowarzyszenia „Via Sudetica”.
Wystawa będzie prezentowana na dworcu w Bolesławcu przez najbliższy tydzień.
    


Przyjaciele Dworca