Młodzi architekci i projektanci, z pięciu państw europejskich, w tym Polski postarają się stworzyć aranżację przestrzeni kulturalnej na dworca Wrocław Główny. To wszystko w ramach strefy Fresh Design w ramach I edycji Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów WrocLove Design.

Ich pracy przez najbliższe dni będzie można przyglądać się w Strefie Fresh Design, która stanęła w zachodniej części placu dworcowego, tuż przy ulicy Peronowej. - Przestrzeń dworca jest fantastycznie zaprojektowana i na pewno będzie stanowiła inspirację dla młodych twórców. Przez najbliższe dni będą oni pracować nad tym jak z holu dworca stworzyć przestrzeń przeznaczoną na widowiska kulturalne - mówi Magdalena Szczeblewska-Zielonka, koordynatorka projektu Fresh Design. Młoda ekipa projektowa pracująca na dworcu będzie składać się ze studentów z Polski, Włoch, Rumunii, Portugalii oraz Bośni i Hercegowiny. Jaką formę przybierze ostatecznie projekt? Dowiemy się już wkrótce. Efekt warsztatów będzie można zobaczyć po raz pierwszy już 12 maja podczas wystawy w Hali Stulecia. 
 
Polskie Koleje Państwowe objęły mecenat nad Międzynarodowym Festiwalem Dobrych Projektów WrocLove Design. Młodych projektantów w ferworze pracy będzie można zobaczyć już jutro (10.05.2013) o godzinie 11. Poczynania studentów w strefie Fresh Design na wrocławskim dworcu Głównym będzie można śledzić również na oficjalnym profilu dworca Wrocław Główny - www.facebook.com/wroclawNOWYglowny
 
Międzynarodowy Festiwal Dobrych Projektów WrocLove Design - odbywa się w dniach 9-12 maja w Hali Stulecia i przestrzeniach miejskich Wrocławia. Festiwal inauguruje cykl całorocznych działań o charakterze wystawienniczym, edukacyjnymi happeningowym pod nazwą Laboratorium Designu i Sztuki – projektu realizowanego w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Festiwal został podzielony na kilka stref: Kids Design, Design bez barier, Design dla biznesu, Design-Open Space, Architecture in Progress, Dolnośląska Sieć Wzornictwa Przemysłowego, Śląski Klaster Dizajnu.
„Zaprojektują" przestrzeń kulturalną na Głównym
„Zaprojektują" przestrzeń kulturalną na Głównym
    


Przyjaciele Dworca