Feeria barw, połączona z pięknem przyrody i niecodzienną dla Europejczyka prozą życia mieszkańców dalekiej Azji - tak najkrócej można opisać wystawę, którą od 16 stycznia 2013 możemy oglądać w holu dworca Wrocław Główny.
W czasie, gdy za oknem zima, w orientalną podróż po południowo-wschodniej Azji „zabiorą” nas zdjęcia Sławomira Pusza, z zamiłowania podróżnika i fotografa. Zobaczymy na nich rybaków przy pracy na wyspie Bali czy mnichów proszących o jałmużnę w Bangkoku. Wybierzemy się na mieniący się wszystkimi kolorami tęczy i barwnymi strojami Festiwal Malioboro organizowany co roku w miejscowości Yogyakarta w Indonezji. Na wystawę składa się łącznie kilkadziesiąt fotografii dokumentujących codzienne życie w Tajlandii, Singapurze, Bali, Chinach i Malezji. Dla Europejczyka są one czymś magicznym i pozwalającym się na chwilę oderwać od rzeczywistości. - Już pierwszego dnia zostałem urzeczony Azją, odurzony mieszaniną zapachów: curry, chilli, imbiru, trawy cytrynowej, soczystych cytrusów, smażonych ryb, pieczonych orzeszków, spalin samochodowych, kwiatów, kadzideł, olejków, ale przede wszystkim zapachem wilgotnej ziemi. Oślepiony tysiącem kolorów wirujących w upalnym słońcu, krzyczących ze straganów, szyldów na budynkach, kopuł i wieżyczek świątyń, posągów, kobiecych chust i sukienek....- relacjonuje swoje wrażenia z podróży autor zdjęć. - Dostrzegłem piękno
w prostocie codzienności. Zachwyciła mnie symbioza ludzi z naturą – dodaje.
Ekspozycję „Twarze Azji” w holu kasowym dworca Wrocław Główny można oglądać do połowy lutego. Jej współorganizatorem jest dworcowa Galeria Open, dzięki której na wrocławskim dworcu podziwialiśmy już między innymi wystawę „Gdy już miasta śpią”. 
 
Azja na Głównym
Azja na Głównym
Azja na Głównym
Azja na Głównym
    


Przyjaciele Dworca