W świat ginących kultur, rytualnych tańców, masek, kolorowych strojów i unikatowych instrumentów przeniesie wszystkich chętnych nowa wystawa na dworcu Wrocław Główny. Zobaczymy na niej fantastyczne zdjęcia z ubiegłych edycji Brave Festival

Do tegorocznej edycji Brave Festival 2013 zostało jeszcze kilka tygodni. Jednak już od dziś na dworcu Wrocław Główny możemy zobaczyć unikalną fotorelację z poprzednich edycji Brave Festival, w których wzięli udział artyści z wielu zakątków świata, w tym Azji i Afryki. Ekspozycja, na którą składa się około trzydziestu zdjęć wykonanych przez fotoreporterów,oddaje wielokulturowy charakter festiwalu. Na fotografiach ujrzymy pełne ekspresji fragmenty występów gości poprzednich edycji festiwalu. Wśród nich występ królewskich bębniarzy z Burundi, egzorcyzmy ludu Sinhala wywodzącego się ze Sri Lanki, czy pełne wyrazu zdjęcia z wykonywanego w Indiach rytualnego tańca wcielonego bóstwa. Wśród bardziej współczesnych kadrów - pokaz tańca młodych uczestników Brave Kids z 2008 roku.
 
Wystawę na dworcu Wrocław Główny można oglądać do 13 lipca tego roku. Jest ona wspólnym projektem dworcowej Galerii Open i Brave Festival. Poprzedza ona tegoroczną, już 9. edycję Brave Festival, która odbędzie się we Wrocławiu pomiędzy 7 a 12 lipca pod hasłem Zaginiony Rytm. W jego ramach publiczność zapozna się między innymi z szamańską muzyką z Korei Południowej, tradycyjnymi pieśniami plemienia Xhosaa, a także z dźwiękami tradycyjnych bębnów królewskich z Burundi i pieśniami berberyjskich kobiet z Maroka.
 
Polskie Koleje Państwowe S.A. zostały partnerem festiwalu, w ramach którego na dworcu Wrocław Główny zagości oprócz wystawy, parada Brave Kids, która odbędzie się 30 czerwca. 
Brave zaczyna się na Głównym
Brave zaczyna się na Głównym
Brave zaczyna się na Głównym
Brave zaczyna się na Głównym
Brave zaczyna się na Głównym
    


Przyjaciele Dworca