Nie da się? Da się! Dzisiaj startujemy z wirtualną wizytówką dworca.
Wrocław Główny, jeden z najstarszych i najpiękniejszych dworców kolejowych w kraju, już wiosną 2012 roku będzie jak… NOWY. Zasługuje też na nową, osobistą wizytówkę. 
I oto ona: www.wroclawNOWYglowny.pl.
Trochę historii, dużo aktualności z placu budowy, informacje o tym którędy dostać się na peron , i gdzie kupić bilet lub soczek na drogę.
W Galeriiznajdziecie zdjęcia z tej najdawniejszej i jeszcze całkiem świeżej przeszłości, ale też wizję architektów, z którą zaczyna zmagać się wykonawca prac modernizacyjnych – Budimex S.A.     
Budowlańcy nie mają łatwego zadania bo to największy dworcowy projekt modernizacyjny ostatnich kilkudziesięciu lat. Obejmuje nie tylko, sam budynek dworca ale też całą powiązaną z nim infrastrukturę kolejową i zupełnie nowe obiekty, na przykład parking podziemny.
O Wrocławiu Głównym krążą legendy i mniej lub bardziej wiarygodne opowieści. Tu natchnienie znajdowały wybitne postaci świata artystycznego. To na tym dworcu swoją niszę znalazło ostatnie kino dworcowe w Europie. I tu właśnie jeden – szczególny! – wrocławianin zgodził się podjąć wyzwanie i przyjąć nasze zaproszenie: wszedł w duszę starego dworcowego zegara.  Spogląda na świat jego oczami, przygląda się całemu, budowlanemu zamieszaniu, pisze o nim w kontekście historii, teraźniejszości, przyszłości, spoglądając (okiem zegara) na wszystko co jest i, czego nawet się nie spodziewamy, co być może.
Tak, to Andrzeja Ziemiańskiego, będziemy spotykać w „HISTORIACH PEWNYCH ZNAJOMOŚCI”.  Ziemiańskiego wprawdzie znamy jako pisarza, ale to przecież on w rubryce "wykształcenie" wpisał: doktor inżynier architekt. Któż jak nie Ziemiański, jeden  z najpopularniejszych polskich autorów fantastyki, mógłby sprostać – piórem – temu fantastycznemu budowlanemu zadaniu? Na pytanie – dlaczego blog? – powieściopisarz odpowiedział: „Blog jest ostatnim momentem kiedy można jeszcze złapać historię i ją komuś opowiedzieć, a nie tylko przeżywać samemu”. Zapraszamy na bloga.
Możemy też spotkać się w serwisach społecznościowych. Jeżeli jesteście przyjaciółmi dworca zapraszamy do Naszej Klasy. A jeżeli interesują Was tylko skrótowce to, do Blip’owania.
Chętnie też opublikujemy Wasze wspomnienia z podróży, która rozpoczęła albo skończyła się na dworcu Wrocław Główny. A może ten dworzec jest także dla Was miejscem szczególnym, magicznym, ważnym… A może chcecie opowiedzieć czego oczekujecie wiosną 2012r. na NOWYM dworcu?  Formularz kontaktowy oddajemy w Wasze ręce.
Stronę internetową – www.wroclawNOWYglowny.pl– uważamy zatem za otwartą!
(Tu: oklaski przechodzące w owację…)
    


Przyjaciele Dworca