Od 15 października hol głównego budynku dworca będzie zamykany od godziny 0:00 do 4:00.
W tym czasie obsługę podróżnych przejmie Pawilon Południowy, usytuowany od strony
ul. Suchej.

Odstępstwem będą wyłącznie dni wzmożonego ruchu podróżnych - długie weekendy i ważne święta.
W Pawilonie Południowym, czyli tzw. dworcu nocnym podróżni będą mieli do dyspozycji kasy biletowe, toalety (poziom –1), a także poczekalnię. Czynna będzie również toaleta dla podróżnych dostępna z tunelu centralnego na wysokości Peronu 1.

Nocne zamykanie budynku głównego nie oznacza zmiany ruchu podróżnych od strony ulicy Piłsudskiego. Podróżni będą mogli dostać się do budynku dworca nocnego przez wejście główne i dalej przez wygrodzone przejście w holu kasowy i tunel centralny w kierunku Pawilonu Południowego. Zamknięte będą jedynie wejścia boczne do holu a także dwa boczne wejścia do budynku dworca z poziomu parkingu podziemnego. Z parkingu będzie się można dostać na dworzec przez wejście główne. 

Aby ułatwić podróżnym orientację w nowej sytuacji przy wejściach do budynku oraz na holu kasowym zostaną ustawione tablice informacyjne. Podróżni będą też informowani o zamykaniu holu kasowego przez dworcowe megafony.

W godzinach zamknięcia holu, obiekt będzie sprzątany a urządzenia poddawane bieżącej konserwacji. W tych godzinach ruch na dworcu jest najmniejszy - łącznie przyjeżdża i odjeżdża jedenaście pociągów. Osoby podróżujące nocą zapraszamy więc na dworzec nocny.

 

    


Przyjaciele Dworca