Wszystkich miłośników fotografii zapraszamy w sobotę, 10 kwietnia na fotograficzne pożegnanie dworca Wrocław Główny. Akcję organizujemy wraz z portalem MMWroclaw.
Photo Day to ostatnia szansa, żeby uwiecznić na fotografiach stary dworzec przed jego modernizacją. Dworzec Wrocław Główny to nie tylko miejsce, skąd wielu z nas zaczyna swoją podróż pociągiem. To również obiekt o bogatej historii i ciekawej architekturze. Jest miejscem szczególnym, wokół którego narosło wiele legend. Opowieści o tajemniczych podziemiach Wrocławia Głównego rozpalają wyobraźnię wrocławian od wielu lat.
Podczas Photo Day będzie ostatnia możliwość sfotografowania schronu przeciwlotniczego pod placem dworcowym a także niedostępnego na co dzień tunelu piwnego biegnącego pod peronami. Tunelem tym dostarczano dawniej towar do peronowych sklepików. Do dyspozycji uczestników akcji zostanie oddany hall główny dworca, a także znajdująca się nad wejściem głównym od strony ulicy Piłsudskiego dawna „sala posiedzeń zarządu kolei” z pięknym kasetonowym sklepieniem. Miłośnicy fotografii będą mogli także wejść do zamkniętego wschodniego skrzydła budynku dworca i wielu innych równie ciekawych miejsc.
Photo Day na dworcu Wrocław Główny rozpocznie się o godzinie 10. i potrwa do godziny 13.30. Zapraszamy!
 
    


Przyjaciele Dworca