Już w najbliższą niedzielę (6.04.2014) na dworcu Wrocław Główny będzie można spotkać postacie znane z książek. Wszystko to za sprawą gry miejskiej „Cztery Wesela i Chochoł”. 
 
Gra miejska na dworcu jest podsumowaniem XII Dolnośląskich Spotkań Teatrów Młodzieżowych „Chochoł 2014”. Udział w niej może wziąć każdy, bez względu na wiek. Uczestnicy gry staną się agentami matrymonialnymi i specjalistami od spraw sercowych, którzy pomogą zagubionym zakochanym dostać się na ślubny kobierzec. Zanim jednak połączą ich w pary będą musieli wykonać szereg zadań, prowadzonych przez animatorów. Trzeba będzie między innymi nauczyć się zasad etykiety czy korzystając z mapy połączeń kolejowych, pomóc Odyseuszowi znaleźć drogę do domu. W trakcie zabawy uczestnicy zapoznają się z odrestaurowaną architekturą jednego z najpiękniejszych dworców Europy i poznają jego sekrety.
 
- Możliwość spotkania w takim miejscu z wrocławianami w towarzystwie ciekawych postaci literackich to wyśmienity sposób na zakończenie tegorocznej edycji "Chochoła" - mówi Arkadiusz Grzesiek, prezes Fundacji SOKRATES.
 
Wrocław Główny już po raz drugi jest terenem gry miejskiej. Pierwsza odbyła się w ubiegłym roku, w ramach Stacji Kino, czyli kulturalnego zakończenia przebudowy dworca. – Wrocław Główny jest wyjątkowym dworcem. To nie tylko budynek związany z podróżą, ale i ważne miejsce spotkań, prawdziwa wizytówka miasta. Oprócz gier miejskich, organizujemy tu liczne imprezy kulturalne, takie jak wystawy czy pokazy filmów – mówi Paweł Wojciechowski, Dyrektor Departamentu Marketingu PKP S.A.
 
Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w grze, mogą wysłać  e-mail na adres – wroclawskie.gry.miejskie@gmail.com. Przyjmowane są zgłoszenia drużyn liczących od dwóch do czterech osób. Liczba miejsc jest ograniczona. Osoby niepełnoletnie muszą znajdować się pod opieką osoby dorosłej. Gra odbędzie się pomiędzy godzinami 12 a 15.30
 
Gra kończy XII  Dolnośląskie Spotkania Teatrów Młodzieżowych „CHOCHOŁ 2014”, których organizatorami są: Fundacja Wspierania Filozoficznych Działań Społecznych SOKRATES i „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży”. Spotkania dofinansował Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Polskie Koleje Państwowe S.A. są partnerem wydarzenia na dworcu Wrocław Główny.
Izabela Łęcka i Odyseusz na dworcu Wrocław Główny
    


Przyjaciele Dworca