Policjanci z Komisariatu Kolejowego Policji  powrócili na dworzec Wrocław Główny po jego przebudowie. W specjalnie przystosowanych do tego pomieszczeniach służbę będzie pełnić 60 funkcjonariuszy.
 
Komisariat Kolejowy Policji będzie dostępny dla podróżnych i osób chcących skorzystać z pomocy policji przez całą dobę. Został on zlokalizowany w całkowicie nowym miejscu, tuż przy wyjściu wschodnim z holu dworca (wcześniej znajdował się w zachodniej części budynku). Pomieszczenia komisariatu mieszczą się na czterech kondygnacjach budynku, na których znajdują się m.in. stanowisko dyżurnego, pokój przyjmowania interesantów czy sala odpraw. Nowa siedziba komisariatu jest bardziej komfortowa dla samych funkcjonariuszy oraz osób chcących skorzystać z pomocy policji. Jest ona również dostępna dla osób niepełnosprawnych.
 
Pomieszczenia komisariatu kolejowego zostały wyremontowane, odpowiednio przystosowane i wyposażone w sprzęt, w tym sprzęt specjalistyczny, niezbędny do funkcjonowania tego typu placówki, w ramach współpracy PKP S.A. i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W Komisariacie Kolejowym Policji na dworcu Wrocław Główny służbę pełni 60 funkcjonariuszy pionów prewencji, kryminalnego i dochodzeniowo – śledczego. Policjanci patrolują teren dworca oraz rejon do niego przyległy, a także szlaki kolejowe na terenie miasta.
 
Podczas przebudowy dworca Komisariat Kolejowy Policji znajdował się w tymczasowej siedzibie przy ulicy Świstackiego. Jego powrót na dworzec Wrocław Główny z pewnością przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na samym obiekcie, nad którym czuwa również ochrona dworca i Straż Ochrony Kolei. Zwłaszcza, że do dyspozycji służ dbających o bezpieczeństwo na dworcu, w ramach jego przebudowy, oddano nowoczesny system monitoringu składający się z 270 kamer stałych i obrotowych monitorujących cały kompleks dworca Wrocław Główny. 
Komisariat Kolejowy znów na dworcu Wrocław Główny
Komisariat Kolejowy znów na dworcu Wrocław Główny
Komisariat Kolejowy znów na dworcu Wrocław Główny
Komisariat Kolejowy znów na dworcu Wrocław Główny
    


Przyjaciele Dworca