Dworzec Wrocław Główny jest połączeniem historycznego obiektu z rozwiązaniami na miarę XXI wieku. Wybudowany w latach 1855-57 budynek dworca, po modernizacji przeprowadzonej w latach 2010-2012 odzyskał swoje historyczne piękno stając się wizytówką kolei i Wrocławia.

Właśnie to historyczne piękno będzie można podziwiać w ramach tegorocznej Nocy Muzeów, w ramach której przewidziano wykłady o historii i architekturze dworca Wrocław Główny wraz z unikalnymi wycieczkami po dworcu.

Będą po nim oprowadzać osoby, które brały udział w modernizacji obiektu oraz kolejarze. W czasie zaplanowanych na tą noc wycieczek odwiedzimy miejsca na co dzień niedostępne, takie jak jedyna w swoim rodzaju Sala Sesyjna z przepięknym kasetonowym stropem czy Sala Cesarska ze stropem przygotowanym prawdopodobnie na wizytę cesarza Wilhelma II w 1906 roku. Zobaczymy dworcowe krasnale i opowiemy o smoczych głowach przy wejściach na perony. Odwiedzający w ten dzień dworzec będą mogli poznać ponad 150-letnią historię dworca. Opowieść o dworcu to zawsze historia unikalna. Zwłaszcza, że każdy z przewodników podczas Nocy Muzeów będzie podchodził do niej osobiście.

Zapisy na wycieczki po odnowionym dworcu rozpoczniemy po weekendzie majowym.

Szczegółów należy szukać na stronie www.pkp.pl oraz stronie wroclawnowyglowny.pl.
Noc Muzeów na dworcu Wrocław Główny
    


Przyjaciele Dworca