Już w najbliższą niedzielę (30.06) o godzinie 17. dzieciaki z różnych stron świata utworzą pełen radości, pozytywnej energii, zabawy i muzyki korowód, który przejdzie przez plac dworcowy w rytmie brazylijskiej samby. Wydarzenie po raz pierwszy odbędzie się przed dworcem Wrocław Główny. 

Parada Brave Kids to atrakcja przygotowana specjalnie dla małych uczestników tegorocznej edycji międzynarodowego programu edukacyjnego Brave Kids. Jednak do kolorowego korowodu może dołączyć każdy zainteresowany. Wspólnie z mieszkańcami miasta maszerować będą odważni artyści: wietnamskie dzieci z Czech, muzycy z izraelskiej organizacji Ukuleles for Peace, młodzi Irańczycy reprezentujący bogatą kulturę perską oraz potomkowie radżasthańskich artystów zamieszkałych w położonej w Delhi Kolonii Marionetek. Będzie więc dużo muzyki, zabawy i radości – szczególnie dla najmłodszych. Paradę zainaugurują dźwięki brazylijskiej samby w wykonaniu grupy Mamatucada. Będą jej towarzyszyć szczudlarze i występy artystyczne na zielonych wyspach na placu przed dworcem. Dokładny scenariusz będzie dla wszystkich przybywających na plac niespodzianką. 
 
– Poprzez paradę Change for the future chcielibyśmy pokazać wrocławianom i podróżnym siłę i radość jaką mają w sobie dzieci niezależnie od pochodzenia, koloru skóry czy sprawności – mówi Anastazja Korczak, inicjatorka i prowadząca projekt Brave Kids. – Dla mieszkańców miasta będzie to także okazja do zapoznania się z naszymi niezwykłymi młodymi gośćmi oraz z ciekawym i pełnym energii programem artystycznym – dodaje.
 
- Bardzo się cieszymy, że w tym roku możemy po raz pierwszy gościć Paradę Brave Kids. Dworzec jest miejscem spotkań, gdzie codziennie przemieszczają się tysiące ludzi z różnych stron świata. Mamy nadzieję, że festiwal na stałe wpisze się w kalendarz imprez na naszym dworcu – mówi Bartłomiej Sarna, rzecznik prasowy PKP S.A. we Wrocławiu.
 
Dzieci, które wezmą udział w Paradzie Brave Kids już od kilku dni mieszkają we wrocławskich domach u rodzin goszczących i codziennie biorą udział w warsztatach. Pod okiem liderów artystycznych – Ewy Zielińskiej i Jacka Timingeriu przygotowują się do występów. Pierwszy z nich zostanie zaprezentowany już 7 lipca.
 
Parada będzie dla dzieci nagrodą za ciężką pracę i zachętą do dalszych ćwiczeń. Zwłaszcza, że na wrocławskich młodych artystów czeka jeszcze spotkanie z pozostałymi uczestnikami Brave Kids, którzy w tym samym czasie biorą udział w warsztatach artystycznych w Warszawie, Łodzi i Puszczykowie. To z nimi stworzą wspólny występ, który będziemy mogli podziwiać 12 lipca podczas finału Brave Festival w Imparcie.
 
Wystawa na dworcu Głównym
 
Równocześnie do 13 lipca w budynku dworca Wrocław Główny można podziwiać przekrojową wystawę zdjęć wrocławskich fotografów, którzy uwiecznili artystów minionych edycji Brave Festival. Galeria, złożona z trzydziestu fotografii pięknie oddaje wielokulturowy charakter festiwalu. Swoje kadry  prezentują na niej: Joanna Stoga, Sławek Przerwa, Zbigniew Warzyński, Tomasz Walków, Katarzyna Piętka oraz Konrad Skrzypiec. Wystawa to wspólny projekt dworcowej Galerii Open i Brave Festival.
Parada Brave Kids debiutuje na dworcu Wrocław Główny
    


Przyjaciele Dworca