9 kwietnia o godzinie 19.00 zakończy się sprzedaż biletów na dworcu Wrocław Główny.
Tego samego dnia rozpocznie się obsługa podróżnych w nowo wyremontowanym budynku usytuowanych przy ul. Suchej 10/12 (dawny budynek ekspedycji towarowej).
Na Dworcu Tymczasowym do dyspozycji podróżnych oddanych zostanie 18 kas biletowych i punkt informacji. Na parterze będą zlokalizowane skrytki bagażowe, infokioski z dostępem do Internetu, automaty do kawy, poczekalnia dla podróżnych, toalety, a także bankomaty.
Obiekt będzie monitorowany a dodatkowo nad bezpieczeństwem pasażerów będą czuwać funkcjonariusze z posterunku policji i sokiści.
Miejsca postojowe dla zmotoryzowanych zostaną zlokalizowane:
  • na rogu ulicy Suchej i Borowskiej (wjazd od strony Borowskiej)
  • przy ulicy Suchej (wjazd od strony ulicy Dyrekcyjnej i Suchej)
Do Dworca Tymczasowego będą prowadziły trzy ogólnodostępne wejścia, dwa od strony ulicy Suchej, jedno od strony rampy, na której montowana jest obecnie galeria kontenerowa. Osoby niepełnosprawne do budynku dostaną się specjalnie przygotowanym podjazdem.
Galeria kontenerowa to trzydzieści siedem punktów handlowo-usługowych. Pierwsze punkty w pasażu handlowym rozpoczną swoją działalność 9 kwietnia. Mają one zapewnić podróżnym możliwość zaopatrzenia się w posiłki, napoje czy prasę. Na rampie znajdzie się pięć kontenerów z toaletami.
    


Przyjaciele Dworca