Galerii Open debiutuje na dworcu Opole Główne!
Dworzec Polski oraz Teatr Kochanowskiego zapraszają wszystkich podróżnych na spektakl "Naprawdę nie dzieje się nic... czyli piosenki
z Opola". Spektakl odbędzie się w sobotę, 25 czerwca o godzinie 19.00
w holu dworca Opole Główne.
Wstęp wolny!
Sam spektakl ma nieco przewrotny tytuł - jest to wielkie monumentalne widowisko, precedensowe wydarzenie w Polsce – dla którego bazą, materiałem dramaturgicznym stały się piosenki, które ponad czterdzieści lat opisywały polskie lęki, niepokoje, radości, tęsknoty, kondycję mentalną człowieka uwikłanego w zmieniającą się rzeczywistość polityczną, historyczną i społeczną. Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, swoisty fenomen na skalę Europy był nie tylko niezwykle czułym barometrem zmian, ale również zwierciadłem, w którym przeglądały się całe pokolenia Polaków.
A czym jest dworcowa Galeria OPEN? To bezlimitowa, bezbiletowa, otwarta i szanująca zasady artystycznej wolności przestrzeń dla wszystkich twórców, którzy pragną pokazać szerokiej publiczności swoje dzieła. W Galerii OPEN nie ma granic - jedyne ograniczenie stanowią mury dworców.
Proponowana przez Dworzec Polski prezentacja sztuki w przestrzeni publicznej jest próbą zatrzymania uwagi na zjawiskach ulotnych. To powrót do korzeni, do dworców, które mogą być – bo i kiedyś były! – miejscem spotkań, w których zatrzymywał się czas, nie tylko pociąg.
 
 
 
 
    


Przyjaciele Dworca