nagroda

Dworzec otrzymał prestiżową nagrodę Eurobuild Awards 2012 za renowację. Obiekt pokonał między innymi poznański Okrąglak.

Nagroda Eurobuild Awards 2012 w kategorii RICS Regeneration Award w Polsce została przyznana decyzją jury składającego się ze specjalistów branżowych. Na gali w warszawskim hotelu Hilton odebrał ją w imieniu Polskich Kolei Państwowych, Jarosław Bator, Dyrektor Zarządzający ds. Nieruchomości. –  To dla nas cenne wyróżnienie, bo modernizacja wrocławskiego był jednym z najtrudniejszych i absolutnie wyjątkowych przedsięwzięć inwestycyjnych w ostatnim czasie. Dworzec stał się wizytówką miasta i miejscem, do którego mieszkańcy Dolnego Śląska i turyści przychodzą z przyjemnością. Pozytywne opinie pasażerów są dla nas źródłem satysfakcji. Obecnie intensywnie pracujemy nad komercjalizacją przestrzeni handlowych dworca Wrocław Główny tak, żeby spełniał on wszelkie oczekiwania naszych klientów.

Nagrody Eurobuild Awards są przyznawane od 2010 roku najlepszym firmom z sektora nieruchomości i projektom w Europie Środkowo-Wschodniej przez jury złożone z szerokiego grona specjalistów z branży nieruchomościowo-deweloperskiej. Organizatorem konkursu jest prestiżowy magazyn Eurobuild CEE.

Wrocławski Dworzec Główny wybudowany w latach 1855-1857 i rozbudowany na przełomie XIX i XX jest perełką europejskiej architektury dworcowej. To unikatowy obiekt, który po modernizacji w latach 2010-2012 stał się połączeniem historii z nowoczesnością na miarę XXI wieku.

Podziemny parking na ponad dwieście samochodów i nowa aranżacja placu dworcowego, a także gruntowna modernizacja budynku głównego z holem kasowym i halami peronowymi oraz powstanie dworca nocnego, to tylko niektóre z efektów modernizacji dworca Wrocław Główny.  W trakcie inwestycji poddano renowacji wiele elementów historycznych, takich jak pomieszczenie Sali Sesyjnej z unikatowym kasetonowym stropem czy polichromie na stropie Sali Cesarskiej. Podczas prac przystosowano budynek do obsługi osób niepełnosprawnych i wprowadzono szereg udogodnień dla pasażerów, w tym nowe systemy nagłośnienia i wizualnej informacji podróżnych.

    


Przyjaciele Dworca