Nie chodzi tu bynajmniej o premiera Rosji, a młodego rosyjskiego dramaturga, który jest autorem sztuki Fryzjerka. Będzie można ją zobaczyć już 13 grudnia 2013 roku w Sali Sesyjnej dworca Wrocław Główny o godzinie 17.00  

Spektakl teatralny zostanie wystawiony w ramach trzeciej edycji projektu “Nowe przestrzenie sztuki” , którego założeniem jest wspieranie rozwoju młodych aktorów poprzez współpracę z profesjonalistami, a także wychodzenie z działaniami artystycznymi w przestrzeń publiczną. – Dwie poprzednie edycji skupiły się na wydarzeniach związanych z promocją poezji, trzecia ma nową jakość. Tym razem wychodzimy do publiczności z teatrem – mówi Arkadiusz Grzesiek, prezes Fundacji Wspierania Filozoficzno-Humanistycznych Działań Społecznych SOKRATES.W Fryzjerce wystąpią młodzi aktorzy-amatorzy w wieku od 17 do 22 lat pod kierunkiem Moniki Bolly, na co dzień aktorki Teatru Polskiego we Wrocławiu, która będzie jednocześnie reżyserem spektaklu. Jest to przedstawienie, który jest psychologicznym portretem młodej fryzjerki z prowincjonalnego miasteczka.  – W naszym projekcie chciałam pokazać młodym ludziom warsztat aktora. By sami na własnej skórze doświadczyli wymagań, które stawia się przed aktorem w trakcie jego pracy - mówi  Bolly.
 
Fryzjerka jest kolejnym wydarzeniem kulturalnym na dworcu Wrocław Główny w tym roku i jednocześnie trzecim, po spektaklu Soul i Operacja Orędzie (realizowane w ramach projektu Stacja Europa) prezentowanym w tym roku w Sali Sesyjnej dworca Wrocław Główny. – Dzięki spektaklom teatralnym i innym wydarzeniom kulturalnym, nasze dworce staja się przestrzenią otwartą dla sztuki. Wydarzenia te sprawiają, że dworzec tętni nie tylko swoim codziennym życiem związanym z podróżą, ale również staje się miejscem spotkań, w których zatrzymuje się czas, a nie tylko pociągi - Jarosław Bator, Dyrektor Zarządzający Pionem Nieruchomości PKP S.A.
 
Wstęp na spektakl jest bezpłatny.
 
Po premierze na dworcu Głównym będzie on jeszcze wystawiany w Porcie Lotniczym Wrocław 20 grudnia 2013 o godzinie 15.30.“Nowe przestrzenie sztuki” realizowane są przez Fundację Wspierania Filozoficzno-Humanistycznych Działań Społecznych SOKRATES. Patronem artystycznym jest Teatr Polski, a partnerami projektu Polskie Kolej Państwowe S.A., Port Lotniczy Wrocław oraz Zespół CEKDiM we Wrocławiu.Projekt współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.
Wystawią sztukę Miedwiediewa na Głównym!
Wystawią sztukę Miedwiediewa na Głównym!
    


Przyjaciele Dworca