Tężnia solankowa w Inowrocławiu, dziedziniec Starego Zamku w Żywcu czy wrocławski Ostrów Tumski fotografowane nocą nabierają magicznego wyrazu. Sprawiają, że można się w nich zakochać. Od dziś (7 maja 2013) na dworcu Wrocław Główny można oglądać nową wystawę „Zakochaj się w Polsce nocą”, która była już prezentowa m.in. w paryskiej galerii Roi Dore.

Autorem wszystkich dziewiętnastu zdjęć jest podróżnik, żeglarz i fotograf Krzysztof T.Masiuk. Znany z fotoreportaży z różnych stron świata m.in. Karaibów, Seszeli, Cykad czy Spitsbergenu. Inspiracją dla fotografowania Polski nocą były dzieła XIX – wiecznego fotografa Gustave Le Greya . – W związku z obowiązkami zawodowymi mam przyjemność często się przemieszczać, a że mam kłopoty ze snem, to zawsze zabieram ze sobą aparat fotograficzny. Nocą, kiedy większość ludzi już śpi, wyruszam na opustoszałe uliczki naszych miast i miasteczek – mówi Masiuk. W ramach fotografii prezentowanych na wystawie można znaleźć aż pięć z Dolnego Śląska, na których w nocnej odsłonie możemy podziwiać wrocławski Most Grunwaldzki i Ostrów Tumski, a także Park Zdrojowy w Polanicy Zdroju. – Dolny Śląsk i Wrocław jest szczególny nocą. Ostrów Tumski zafascynował mnie od samego początku  - podkreśla Masiuk . Każde ze zdjęć  jest opatrzone krótkim wierszem oddającym specyfikę danego miejsca.

Wystawa była już prezentowana poza granicami Polski, gdzie spotkała się z pozytywnym odbiorem. W najbliższym czasie dzieła fotografa będą prezentowane w Lille, Lyonie, Nicei, Strasburgu i Brukseli  oraz w nadmorskich kurortach Chorwacji.
 
Wystawa na dworcu Wrocław Główny jest prezentowana w ramach dworcowej Galerii Open. Jej współorganizatorem jest Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Ekspozycję na wrocławskim dworcu będzie można podziwiać do końca maja.
Zakochaj się w Polsce na Głównym
Zakochaj się w Polsce na Głównym
Zakochaj się w Polsce na Głównym
    


Przyjaciele Dworca