Zmiana organizacji ruchu pieszych - dojście do peronów wyłącznie od ul. Suchej. W nocy z 27 na 28 czerwca zostanie zamknięty tunel miejski pomiędzy ulicami Piłsudskiego
i Suchą. Jest to kolejny etap prac związanych z inwestycją na dworcu Wrocław Główny.
Od wtorku, 28 czerwca - na czynne perony będzie można dostać się tylko i wyłącznie od strony ulicy Suchej. Dojście z ulicy Piłsudskiego będzie prowadziło przez ulice: Piłsudskiego, Małachowskiego, pod wiaduktem na Pułaskiego do ulicy Suchej. Na perony 3,4 i 5 będzie można dostać się od strony ulicy Suchej przez Pawilon Południowy i tunel centralny. Natomiast na peron 6 po schodach bezpośrednio z poziomu ulicy Suchej.
O zmianie organizacji ruchu na dworcu będą informowały duże żółte banery umieszczone wzdłuż trasy wyznaczonej dla pieszych, wskazujące drogę dojścia na perony i do dworca tymczasowego. Podróżni otrzymają również ulotki z mapką nowej organizacji ruchu.
W ciągu najbliższych kilkunastu dni zostanie uruchomiona także tymczasowa komunikacja autobusowa. Autobusy będą kursować z ul. Dworcowej (przystanek przelotowy MPK) i dalej ulicami Małachowskiego, Pułaskiego i Suchą. Przystanki dla podróżujących koleją będą przy Dworcu Tymczasowym i przy Pawilonie Południowym. Dalej autobusy będą jechać ul. Borowską, Peronową (przystanek MPK), Kołłątaja, Kościuszki i z powrotem na przystanek przelotowy MPK przy ul. Dworcowej.
Prace w tunelu miejskim
Trwające blisko pół roku prace w tunelu miejskim będą obejmowały między innymi wzmocnienie fundamentów, wykonanie kanałów technicznych, do których zostaną przeniesione wszystkie obecne instalacje oraz nowe sieci przewidziane projektem czyli nowoczesne oświetlenie i oznakowanie wyjść
na perony. Budowlańcy wykonają nowe podłoża i posadzki we wszystkich kanałach technicznych oraz przygotują fundamenty pod schody ruchome prowadzące na perony. Na koniec zostanie przeprowadzona konserwacja ceglanej elewacji wewnętrznej.
    


Przyjaciele Dworca