Historia Pewnej Znajomości


Udało się! Wrocław Nowy Główny - uratowany

Wilhelm Grapow wrócił do przeszłości, do 1852 roku. A wszystko dzięki uczestnikom gry miejskiej "Historia Pewnej Znajomości".
W etapie terenowym gry wzięło udział ponad 200 osób, które wybiegły na wrocławskie ulice
w poszukiwaniu wskazówek. Zaangażowanie wszystkich uczestników było godne podziwu. Poziom trudności był wysoki, zadania ambitne, gracze nie mieli nawet podanych dokładnych punktów, gdzie czekały na nich zadania. Same zaś zadania były bardzo zróżnicowane, od pytań dotyczących historii dworca i ciekawostek, przez zadania sprawnościowe i logiczne, aż po angażowanie przechodniów
i zapraszanie ich do wspólnej zabawy. Piosenki śpiewane na Rynku, przez "ożywione" pociągi - nie należały do rzadkości w tym dniu.
Równolegle w Ogrodzie Staromiejskim też się działo! Duży wybór atrakcji, od quizów i piosenek, po zagadki o tematyce chemicznej. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się plastyczny konkurs na projekt elewacji dworca, skierowany do dzieci. W świetle nowozaakceptowanej kolorystyki Wrocławia Nowego Głównego - wygląda na to, że najmłodsi radzą sobie z tym tematem równie dobrze co konserwatorzy :) Zgromadzonych w Ogrodzie odwiedził też Andrzej Ziemiański, pisarz, autor bloga o wrocławskim dworcu
i architekt. Opowiadał m.in. o swoich doświadczeniach okołodworcowych, zarówno literackich jak
i osobistych. Bardzo widowiskowy okazał się późniejszy pokaz przygotowany przez chemika Lucjana. Zgromadził on wielu widzów, którzy przyglądali się jak syczy, paruje, bulgocze, pojawia się i znika substancja w rękach „magika”. Żaden uczestnik nie ucierpiał podczas chemicznych eksperymentów, niektórzy nawet wzbogacili się o chemiczną wiedzę i nagrody.
And the winner is:
Najlepsi w grze, czyli rozwiązywaniu kryminalnej zagadki okazali się: Anna Sobczak, Tomasz Chudzik
i Adam Ptak czyli Tęczowe Kucyki. To pierwsze miejsce. Druga w rankingu drużyna: Tytus, Romek
i A'Tomek, czyli Alicja Kubiak, Dagmara Olczak, Patryk Włodarski (ale nie wiemy kto był Tytusem, kto Romkiem a kto A'tomkiem ;), a trzecie miejsce przypadło drużynie Tik-Tak, którą tworzyli: Karolina Dukiel, Emilia Maliszak, Katarzyna Plesiak, Paulina Potyrała, Adrian Jeżewski. Specjalna Komisja do spraw gry miejskiej postanowiła wyróżnić także szczęśliwą drużynę nr 13, czyli Dream Team w składzie: Paula Fortuna, Hubert Jaworski, Damian Gajecki, Jakub Maciejewski, za "otarcie się" o truciciela i podium oraz niesamowitych Podróżników w czasie (Katarzynę Płońską, Witolda Płońskiego, Wojciecha Kaliszewskiego), którzy swoimi strojami zaskoczyli wszystkich.
Wszystkim przyjaciołom dworca w imieniu Wilhelma Grapowa oraz samego Wrocławia Głównego gorąco dziękujemy! Do zobaczenia w dworcowej czasoprzestrzeni :)
 

   


Przyjaciele Dworca