Awarie hydrauliczne zimą

Awarie hydrauliczne zimą – jak dbać o naszą instalację w tym trudnym okresie?

Sezon grzewczy powszechnie uważny jest za czas, w którym usterki hydrauliczne występują częściej niż zwykle. Jak zadbać o swój dom oraz instalacje kiedy temperatury spadają poniżej zera? Jakiego rodzaju usterki pojawiają się wtedy najczęściej i co możemy zrobić w takiej sytuacji? Na powyższe pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Dom w sezonie grzewczym – jak przygotować się przed zimą? 

Usługi hydrauliczne Rost to oferta dzięki której zadbasz o swój dom. Dokonując przeglądu w naszym budynku powinniśmy przyjrzeć się bliżej systemowi ocieplania budynków, kominom dymowym oraz wentylacyjnym. Ważnymi aspektami przeprowadzanej inspekcji będą instalacje gazowe, wodne oraz grzewcze. Warto mieć na uwadze, że dokonując inwestycji w przegląd naszego domu oraz instalacji możemy z powodzeniem zaoszczędzić pieniądze związane z kosztami eksploatacyjnymi w trakcie sezonu zimowego. Takie działania pomagają likwidować problemy w zarodku, chroniąc nasze zdrowie i nie pozwalając aby drobne usterki przerodziły się w coś poważniejszego. 

instalacja

Awarie, które częściej zdarzają się zimą 

Dokonując przeglądu naszego domu czy mieszkania możemy natknąć się na awarie instalacji centralnego ogrzewania lub posiadanych przez nas urządzeń grzewczych. Do usterki może także dojść w trakcie sezonu zimowego, kiedy nasze urządzenia pracują na najwyższych obrotach. Warto zawrócić uwagę na szczególnie często powtarzające się usterki, do których należą: 

  • Problemy z zapowietrzonymi grzejniki

Do takiej usterki może dojść szczególnie w przypadku starszych typów urządzeń, które nie są wyposażone w automatyczne systemy odpowietrzania. Czasami nie będziemy w stanie poradzić sobie z tym problemem na własną rękę. W przypadku gdy grzejnik działa nierównomiernie lub zupełnie traci swoją moc grzewczą, niezbędna może okazać się pomoc fachowca, która pozwoli na odzyskanie ciepła w naszym mieszkaniu.

  • Wymiana urządzeń grzewczych 

Mimo, że grzejniki względnie rzadko ulegają awariom, do problemów z nimi może dojść szczególnie w sezonie grzewczym, kiedy urządzenia pracują przez wiele godzin w ciągu doby, wykorzystując swoją pełną moc. W czasie zimy możemy zauważyć, że nasze kaloryfery nie pracują jak należy, co wzbudza nasz niepokój o całą instalację grzewczą. Z pomocą profesjonalnych usług hydraulicznych, wykorzystujących nowoczesny system zamrażania rur, będziesz w stanie skutecznie montować oraz demontować urządzenia bez konieczności wyłączania z obiegu całej instalacji w mieszkaniu. Takie rozwiązanie będzie szczególnie ważne dla osób żyjących w blokach czy domach wielorodzinnych. Niezależnie od rodzaju zakupionych przez ciebie grzejników (łazienkowych, aluminiowych czy dekoracyjnych), wymiana urządzeń grzewczych przebiegnie szybko i efektownie, nie sprawiając ci dodatkowego kłopotu. 

  • Instalacje centralnego ogrzewania i awarie z nią związane 

Do najczęstszych usterek instalacji centralnego ogrzewania w trakcie zimy dochodzi poprzez pęknięcia rur lub ich zamarzanie. Fachowa pomoc pomoże wymienić zepsutą część instalacji, bez konieczności demontażu całego systemu. Usługi hydrauliczne zapewnią ci błyskawiczne i sprawne pozbycie się problemu z instalacją. Dzięki profesjonalnym usługom nie narażasz siebie oraz pozostałych współmieszkańców na długotrwały dyskomfort.  

kształtki

Co z zewnętrznymi instalacjami hydraulicznymi ? 

W trakcie zimy użytkowanie oddzielnych zewnętrznych instalacji hydraulicznych, które latem doprowadzają wodę do naszego ogrodu lub służą do nawadniania zbiorników znajdujących się na naszych działkach, staje się niemożliwa. Jeżeli dysponujesz takim systemem zewnętrznym, warto jest zwrócić uwagę na to czy w instalacji nie zalega woda oraz opróżnić zbiorniki jeszcze przed nastaniem największych mrozów. Zamknięcie dopływu wody do takiej instalacji okaże się niezbędne w momencie kiedy chcemy aby nasze rury działały sprawnie, również w przyszłym roku. 

Zabezpieczenie rur w okresie zimowym 

Niezwykle ważnym punktem każdej instalacji hydraulicznej są rury. Jeżeli chcemy by system w naszych domach i mieszkaniach działał bez zarzutów, należy dokonywać systematycznego przeglądu rur. Zaniedbanie tych ważnych elementów może prowadzić do nagłych zalań, w efekcie pozbawiając mieszkańców dostępu do bieżącej wody. Wraz ze spadkiem temperatur woda w przewodach instalacji może zamarzać, zwiększając jednocześnie swoją objętość. Aby nie dopuścić do naruszenia ciągu naszej instalacji, należy skorzystać z fachowej pomocy, która dokładnie zbada stan rur znajdujących się na zewnątrz oraz wewnątrz naszego domu.  

Skorzystaj z usług hydraulicznych na terenie swojego miasta i nie daj się zaskoczyć zimowym przymrozkom. Świadczymy jakościowe usługi, wykazując się przy tym dużym profesjonalizmem. Żadna awaria nie jest nam straszna, niezależnie od jej rozmiaru. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej i zapoznania się z szeroką ofertą usług hydraulicznych. 

podłogówka

Profesjonalne usługi hydrauliczne dostosowane do twoich potrzeb

Świadczymy usługi hydrauliczne na terenie całego Wrocławia i okolic. Niesiemy pomoc w przypadku nagłych przecieków, awarii instalacji grzewczych, zatkanych przepływów oraz wielu innych problemów natury hydraulicznej. Doświadczenie które zdobyliśmy w trakcie pracy uczy nas jak ważne jest indywidualne podejście do każdego klienta i jego potrzeb. Z każdym rokiem staramy się poszerzać naszą ofertę, dostosowując ja do wymogów dynamicznie zmieniającego się rynku. Profesjonalne usługi świadczone przez naszych ekspertów to gwarancja szybkiego i efektywnego poradzenia sobie z problemem. Stanowimy zgraną rodzinną firmę, w której wieloletnie doświadczenie przekazywane jest z pokolenia na pokolenie. Przez lata zdobyliśmy wielu klientów, którzy darzą nasz zespół zaufaniem i wracają do nas z zadowoleniem. 

Nasi sprawdzeni eksperci, charakteryzuje się punktualnością oraz rzetelnością świadczonych usług. Dołącz do grona klientów, którzy nam zaufali. Niezależnie od tego czy masz kłopot z instalacją gazową, centralnym ogrzewaniem, awarią wodno-kanalizacyjną czy inną usterką, świadczymy swoje usługi w szerokim zakresie, a dokładny opis naszej działalności znajdziesz na stronie głównej w naszej internetowej witrynie. Nasz firma zajmuje się modernizacją istniejących już instalacji oraz montażem w nowo powstałych budynkach. Oferujemy szeroki wachlarz usług, od małych przedsięwzięć po rozbudowane problemy. Nasze usługi hydrauliczne są kompleksowe oraz tanie. Proponujemy konkurencyjne ceny za usługi. 

Usługi Hydrauliczne ROST
ul. Jedności Narodowej 88
50-261 Wrocław

tel.: 793 689 776