Bezpieczne holowanie

Bezpieczne holowanie – samodzielnie czy z pomocą drogową?

Holowanie samochodu osobowego, dostawczego, maszyny rolniczej powinno być przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz z zachowaniem bezpieczeństwa uszkodzonego pojazdu. Zamiast samodzielnych prób holowania z miejsca stłuczki lub w przypadku usterki pojazdu wezwij pomoc drogową.

Dlaczego lepiej zadzwonić po pomoc drogową niż holować na własną rękę?

Holowanie uszkodzonego pojazdu jest jedną z możliwości przetransportowania go do warsztatu lub tymczasowo, na wskazany parking. Profesjonaliści z Hol-Max zajmują się:

 • autoholowaniem,
 • holowanie,
 • transportem lawetą,
 • transportem autolawetą,
 • awaryjnym uruchamianiem pojazdów,
 • wyciąganiem pojazdów z rowu

z dbałością o komfort i bezpieczeństwo klienta oraz minimalizację czasu oczekiwania na usługę. Dzięki dużej liczbie środków i zróżnicowanej flocie pojazdów możliwa jest pomoc drogowa w każdej sytuacji, z dojazdem przez całą dobę nie tylko na terenie Wrocławia i okolic, ale w całym Województwie Dolnośląskim oraz w pozostałych regionach. 

telefon

Po kolizji i uszkodzeniu pojazdu konieczne jest wezwanie profesjonalnej pomocy drogowej

Holowanie – istotny jest dobór środków

W zależności od stopnia uszkodzenia pojazdu, rodzaju usterki, jej złożoności oraz specyfiki pojazdu dobierany jest rodzaj pomocy drogowej. Niektóre samochody, jak pojazdy posiadające automatyczną skrzynię biegów najlepiej transportować za pomocą autolawety, z podniesioną osią, odpowiadającą za napęd pojazdu. W nawiązaniu do stanu technicznego, rodzaju, gabarytów oraz oddalenia od miejsca docelowego doświadczeni pracownicy pomocy drogowej dopasowują ofertę do potrzeb klienta. Usługa realizowana jest szybko i sprawnie. Klient, który po awarii pojazdu nie ma możliwości kontynuowania koniecznej podróży może skorzystać z samochodu zastępczego. 

Pomoc drogowa i holowanie całodobowo – gwarancja szybkiej reakcji

Telefon pomocy drogowej obsługiwany jest przez całą dobę. Dzięki takiemu systemowi pracy korzystanie z usług holowania i lawety możliwe jest zarówno w dni robocze jak i świąteczne, o każdej porze. Niezależnie od pory, w jakiej przytrafiła Ci się:

 • usterka,
 • kolizja, 
 • wypadek drogowy,
 • poślizg, zakończony w rowie,
 • pęknięta opona

Możesz liczyć na szybką reakcję pracowników pomocy drogowej. Zastanów się, jakie będą etapy i skutki proszenia o pomoc w holowaniu pojazdu kogoś z rodziny lub znajomych? Przede wszystkim każdy z nich ma swoje obowiązki i swój rytm dobowy. Nie każdy z nich posiada hak, a usterka Twojego pojazdu może uniemożliwiać holowanie na elastycznej lince. Aby holować samochód musicie znać dokładnie przepisy ruchu drogowego w tym względzie, a holowany pojazd powinien posiadać sprawny układ kierowniczy i hamowania. Holowanie przez znajomego nie jest bezkosztowe, przekonaj się, że laweta nie będzie o wiele droższym rozwiązaniem, a pewnym, szybkim i bezpiecznym dla Ciebie i Twojego samochodu. 

holowanie

 Pomoc drogowa jest do dyspozycji przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, zarówno w mieście jak i na trasach szybkiego ruchu

Pomoc drogowa całodobowa – jaki jest jej koszt?

Pomoc drogowa jest ofertą, skierowaną do kierowców, którzy zmagają się z nieprzewidzianymi sytuacjami na drodze. Wśród wielu z nich krążą opinie o zawyżonych cenach usług pomocy drogowej i konieczności samodzielnego radzenia sobie z usterkami na drodze, by uniknąć sporych opłat. W praktyce nie wygląda to w ten sposób. Na koszt pomocy drogowej składa się wiele czynników, które wpływają na ostateczną cenę, która ustalana jest indywidualnie. Jej składniki to przede wszystkim koszt transportu pojazdu oraz dojazdu lawety na miejsce oraz ewentualnych działań zaradczych na miejscu zdarzenia. 

Doświadczenie i ciągły rozwój, czyli dlaczego warto wybrać profesjonalistów? 

Wybierając profesjonalną firmę, świadczącą usługi pomocy drogowej można mieć pewność należytej opieki nad pojazdem zarówno podczas załadunku na lawetę czy też podpięcia do holownika, w trakcie transportu, jak i przy rozładunku. Nasza firma specjalizuje się w holowaniu pojazdów, które brały udział w kolizji lub uległy nieprzewidzianej awarii. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi oraz doświadczeniu i wiedzy pracowników oferujemy sprawdzone, optymalne rozwiązania, dzięki którym Twój pojazd znajdzie się w bezpiecznym miejscu. Współpracujemy z licznymi warsztatami, w których profesjonalnie zajmą się naprawą Twojego pojazdu osobowego, dostawczego lub maszyny rolniczej. Świadczymy kompleksową pomoc drogową od wielu lat. W trudnej sytuacji na drodze możesz na nas liczyć. Zapoznaj się z rekomendacjami naszych klientów i powierz swój pojazd w dobre ręce. 

P.H.U. HOL-MAX
ul. Przyjaźni 4e/7
53-030 Wrocław

Tel./fax. +48 889-333-111
https://hol-max.pl