wanna galwaniczna

Czym wyróżnia się wanna galwaniczna?

Wanny galwaniczne są przeznaczone do galwanicznych kąpieli, na co wskazuje sama nazwa. Akcesorium jest ważnym wyposażeniem zakładów o nazwach galwanizerie. W wannie przeprowadza się galwanizowanie metalu, czyli pokrywanie go warstwami innego metalu. Co warto wiedzieć o tym produkcie? Czym cechuje się kąpiel galwanizacyjna? Co jest istotne?

Wanna galwaniczna

Najprościej rzecz ujmując, jest to zbiornik, który można porównać do klasycznego wyposażenia naszej łazienki. Różnice jednak dotyczą konstrukcji wanien. Galwaniczna wersja jest produkowane ze stali lub specjalnego tworzywa, odpornego na działanie czynników drażniących. Co ciekawe, elementy te mogą być samonośne lub stanowić część linii przemysłowej, co zależy od potrzeb zakładu galwanizacyjnego.

Ogromne znaczenie w tym wypadku ma wielkość wanny. Jest on zależna od prac realizowanych w firmie. Warto podkreślić, że wymiary zbiornika są dostosowane także do wielkości elementów, które będą poddawane kąpielom galwanicznym. Do niewielkich detali nie trzeba stosować wielkiej wanny. Wygodniejszą wersją w tym wypadku jest model do pojemności 1 metra sześciennego. W dużych zakładach stosuje się większe wanny, które pozwalają nakładać powłoki galwaniczne przykładowo na przęsła ogrodzeniowe. 

Kąpiel galwanizacyjna w wannie galwanicznej

wannie galwanicznej wykonuje się kąpiel, która ma za zadanie nadać metalowym przedmiotom pożądane cechy, ochronić przed powłokami zewnętrznymi, czy też udekorować je. Spore znaczenia ma stosowany roztwór do galwanizacji. Jest to płyn elektrolityczny z jonami metalu, który osiada jako powłoka zewnętrzna na elementach. Najpowszechniej stosowane są cynk, nikiel i chrom. Od nich nazywane są także procesy typu chromowanie, cynkowanie itp. 

Jeśli zanurzymy detal w kąpieli, przez roztwór przepływa prąd. Dzięki temu jony wytwarzają na powierzchni przedmioty trwałą powłokę. Powłoka ma na celu przykładowo chronić stal przed korozją. Wanna galwaniczna jest dostępna na zamówienie lub w standardowych wersjach. Zbiorniki są produkowane przez specjalistyczne zakłady, które działają w branży galwanizacyjnej.

Jakie wybrać wannę galwaniczną?

Jak wybrać wannę galwaniczną? Pamiętajmy o tym, że producenci oferują wersje tworzone na zamówienie. Postawić można także na klasyczne wersje, które odpowiadają odpowiednim standardom rozmiarowych. W szczególnych przypadkach cenione są konstrukcje tworzone zgodnie ze zleceniem klienta. Dotyczy to głównie wanien, które mają przybierać kształty niestandardowe lub niewymiarowe. Takie akcesorium powinno służyć w przedsiębiorstwie przez długi czas, dlatego duże znaczenie ma wysoka jakość wykonania. Postawić warto na cenionych producentów, którzy doskonale znają się na swojej pracy. Wanna galwaniczna pełni wiele funkcji w zakładach działających w branży galwanizacyjnej. Bez tego akcesorium nie ma możliwości przeprowadzenia kąpieli galwanizacyjnej danego przedmiotu. Podczas wyboru postawmy na odpowiednie wymiary, atrakcyjne ceny, solidne wykonanie i dopasowanie do oczekiwań przedsiębiorstwa.