pracujący mobilny węzeł betoniarski

Mobilny węzeł betoniarski – co warto wiedzieć?

W dzisiejszych czasach węzły betoniarskie cieszą się bardzo dużym zainteresowanie, ale pomimo tego wiele osób nie ma zielonego pojęcia, czym one tak naprawdę są i do czego służą. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie są rodzaje węzłów betoniarskich, gdzie można je wykorzystać i jakie są ich największe zalety.

Czym jest węzeł betoniarski?

Profesjonalny węzeł betoniarski, jak sama nazwa wskazuje to niezawodny sprzęt, w którym produkuje się wysokiej jakości beton. Możemy wyróżnić stacjonarny węzeł betoniarski, który przeznaczony jest do użytku w jednym miejscu, jak i również mobilny węzeł betoniarski, który przeznaczony jest z kolei do kompleksowej produkcji mieszanki betonowej bezpośrednio na placu budowy. Wszystkie profesjonalne węzły betoniarskie wyposażone są zazwyczaj w specjalne wagowe urządzenia, dzięki którym można sprawnie dozować poszczególne składniki niezbędne do produkcji betonu. Najlepsze modele wyposażone są również w zaawansowane systemy, dzięki którym można na bieżąco śledzić wilgotność stosowanych kruszyw. 

Szeroka różnorodność sprzętu

Na naszym rynku jest bardzo wielu rzetelnych producentów, którzy oferują niezawodne węzły betoniarskie w przystępnej cenie. To właśnie szeroki wybór sprawia, że poszczególne modele mogą znacząco różnić się między sobą. Nowoczesne węzły betoniarskie mogą być wyposażone na przykład w mieszalniki planetarne albo dwuwałowe, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Jeżeli chodzi o sam transport kruszywa do specjalnego mieszalnika, to może odbywać się on przy pomocy popularnego skipu albo za pomocą zwykłego taśmociągu. 

Jakie korzyści przynosi korzystanie z węzła betoniarskiego?

Beton z węzłów betoniarskich ma bardzo wiele zalet dlatego też z jego dobrodziejstwa korzystają nie tylko profesjonalne firmy budowlane, ale również klienci indywidualni. Mobilny węzeł betoniarski może okazać się doskonałym rozwiązaniem przede wszystkim dla tych osób, które nie chcą marnować czasu na tradycyjną produkcję betonu w betoniarce. Mobilne węzły są bardzo szybkie w instalacji i rozruchu, dzięki czemu błyskawicznie można rozpocząć pracę. Nowoczesne węzły mobilne mogą pochwalić się nie tylko wysoką wydajnością, ale przede wszystkim najwyższą dokładnością naważania, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad skorzystaniem z ich dobrodziejstwa. 

Czym jest mobilny węzeł betoniarski?

Mobilny węzeł betoniarski nie jest trwale związany z gruntem, dlatego też można produkować wysokiej jakości beton bez potrzeby wyrabiania specjalnego zezwolenia. Produkcja betonu bezpośrednio na miejscu budowy to olbrzymia redukcja kosztów związanych nie tylko z koniecznością transportu materiałów albo samego betonu. Mobilne węzły betoniarskie wbrew pozorom są bardzo proste w obsłudze, dlatego też każdy może bez żadnego większego problemu rozpocząć produkcję betonu. Mobilne węzły betoniarskie z roku na rok zdobywają coraz większą popularność, dlatego też na naszym rynku pojawia się coraz więcej rzetelnych firm, które oferują dzierżawę tego sprzętu w bardzo atrakcyjnej cenie.