auta z Niemiec

Close-up image a man buys a car and receives keys from the seller.

Najlepiej sprzedające się auta z Niemiec

Lwia część rodzimego rynku samochodów używanych pochodzi zza naszej zachodniej granicy, z Niemiec. Bliskość geograficzna i pozycja branży motoryzacyjnej za Odrą sprawia, że rok w rok najwięcej sprowadzonych aut pochodzi właśnie z Niemiec. Dane za rok 2021 dobitnie pokazują nam skalę tego zjawiska.

Auta z Niemiec – garść danych statystycznych

Z danych udostępnionych przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar wynika, że w 2021 roku do Polski sprowadzono 547,3 tys. aut z Niemiec. To ponad pięciokrotnie więcej niż import samochodów z Francji zajmującej w rankingu drugie miejsce. Poniżej prezentujemy listę 10 najpopularniejszych modeli sprowadzanych do Polski w zeszłym roku.

 1. Audi A4 – 28 173 szt.
 2. Opel Astra – 26 824 szt.
 3. Volkswagen Golf – 25 254 szt.
 4. BMW 3 – 19 663 szt.
 5. Audi A3 – 17 389 szt.
 6. Opel Corsa – 16 168 szt.
 7. Ford Focus – 15 406 szt.
 8. Volkswagen Passat – 14 832 szt.
 9. Ford Fiesta – 14 040 szt.
 10. Audi A6 – 13 155 szt.

Jedynym nieniemieckim modelem na liście jest Ford Fiesta. To pokazuje, że nie niemiecka technologia cieszy się wśród Polaków niesłabnącym zaufaniem. Wybierając samochód z Niemiec, nie bez znaczenia jest także stosunek ceny do jakości aut.

Trzech Króli polskiego rynku aut używanych

Analizując dane statystyczne pod kątem najczęściej sprowadzanych marek aut, od lat wszystkie miejsca na podium zajmują Audi, Opel i Volkswagen. Na https://carforfriend.pl/samochod-z-niemiec-rejestracja/ i na przekroju całego rynku, cieszą się one ogromnym powodzeniem z kilku powodów, które skrótowo przedstawiamy poniżej.

 • Audi – niezawodność i jakość Audi, czyli klasa sama w sobie. Dotyczy to nie tylko najnowszych modeli, ale także starszych produkcji, które od lat zachęcają kupujących na rynku wtórnym swoją niezawodnością. Do głównych zalet tych samochodów należą uznane na całym świecie silniki (wykorzystywane także przez innych producentów) oraz blacha karoserii – bardzo odporna na panujące w Polsce warunki atmosferyczne.
 • Opel – rozsądny wybór Ople, a w szczególności zajmujący drugie miejsce na liście Opel Astra to, tylko i aż, rozsądny wybór sprawdzonej marki. Ople to samochody proste i dzięki temu łatwe w obsłudze i ewentualnych naprawach. Ten samochód z Niemiec to także ulga dla portfela (szczególnie w obecnych czasach) – konstrukcje z Rüsselsheim nad Menem cechują się niskim spalaniem, szczególnie zauważalnym, kiedy większość naszych tras wiedzie przez miasta w godzinach szczytu.
 • Volkswagen – trwały i funkcjonalny Tej marki nikomu nie trzeba przedstawiać. VW nie bryluje, jeśli chodzi o futurystyczny design, za to nie ma konkurencji w kwestii funkcjonalności. Wybór Volkswagena to także zero stresu, jeśli chodzi o naprawy i dostępność części zamiennych.

Niezależnie od tego, czy zajmujesz się sprowadzaniem aut z zachodnich rynków, czy szukasz samochodu dla siebie, na pewno zetkniesz się z wieloma ofertami niemieckich modeli. Ich ogromna ilość to dla Ciebie szansa – zarówno na szybką sprzedaż bez mrożenia kapitału na parkingu, jak i na znalezienie perełki, która w rozsądnej cenie zapewni transport Tobie i Twojej rodzinie na wiele lat. Najlepsze oferty znajdziesz na carforfriend.pl!