Nauka angielskiego w nowych czasach

W nowych czasach, gdzie wirus określa co można, a co nie, większość naszego życia przeniesione zostało do sieci. Wystawy, kina, koncerty, czy nawet edukacja z obawy przed skutkami nowego zagrożenia, jakie niesie ze sobą wirus COVID-19, przeszły z rzeczywistości w tryb online. Dotknęło to również edukację. Zamknięte podwoje szkół nie oznaczały jednak całkowitej rezygnacji z nauczania. Wszystkie szkoły publiczne oraz niepubliczne rozpoczęły działalność w sieci. E-learning stał się również udziałem szkół językowych.

 Już w krótce po zamknięciu swoich oddziałów musiały dostosować swoje programy do nowej rzeczywistości. Dość szybko zorganizowano możliwość podjęcia kursów online zarówno dla już uczęszczających na kursy, jak i dla tych, którzy potrzebują lub po prostu chcą poznać tajniki języka Shakespeare`a. Czy warto się uczyć języka angielskiego online? Oczywiście, że tak, trzeba jednak znaleźć odpowiedni dla siebie model nauczania, by poznawana nauka była jak najbardziej efektywna

Kursy angielskiego dla dorosłych

Można powiedzieć, że dzieci i młodzież jest w lepszej sytuacji, gdyż placówki edukacyjne, do których uczęszczali młodzi ludzie prowadziły nauczanie online. Dla osób dorosłych możliwości dopiero się otwarły po dostosowaniu nauczania do warunków online. To nie mogły być kursy, w których uczniowie mieliby być pozostawieni samym sobie. Jak można zauważyć na podstawie kursów organizowanych przez wrocławską szkołę językową Gerelis można przeprowadzić szkolenia interaktywne również w sieci. Gerelis jest szkołą bardzo nowatorską, gdzie zastosowano autorski program stawiający przede wszystkim na nauce swobodnej konwersacji. Jak wiadomo, swobodna konwersacja jest możliwa w przypadku przestawieniu się na myślenie w języku, którego się uczymy. Taka zmiana jest celem, do którego dążą uczniowie szkoły Gerelis wraz z kadrą. Kursy są skierowane zarówno dla osób młodych, jak również dla dorosłych https://gerelis.pl/kursy/kursy-dla-doroslych/ . Można się czasem spotkać z twierdzeniem, że nauczanie dorosłych jest mniej efektywne, gdyż mózg przechodzi w inny mnie wydajny tryb. Jak jednak pokazują badania i jak również można zauważyć na przykładzie szkoły Gerelis, takie twierdzenie jest pozbawione podstaw naukowych. Rozum osób dojrzałych równie dobrze radzi sobie z nauczaniem jak w przypadku osób młodych. Co więcej, dzięki temu, że dorosły ucząc się języków obcych opiera swoją naukę na posiadanej już wiedzy sprawia, że proces nauczania może być bardziej efektywny.

Atmosfera na kursie językowym jest najważniejsza

 Nauczanie języka angielskiego online w szkole Gerelis prowadzona jest w podobnie jak w przypadku nauczania stacjonarnego, gdzie tworzono niewielkie maksymalnie sześcioosobowe grupy, które były dobierane pod kątem stopnia zaangażowania, sposobu uczenia się, zainteresowań, a także wieku. Pracownicy szkoły Gerelis zauważyli, że właśnie w takich grupach, kursanci czują się najlepiej, a co za tym idzie nauka sprawia im przyjemność. Atmosfera jest bardzo ważna na zajęciach w szkole Gerelis. Dlatego też zrezygnowano z typowych podręczników, czy wkuwania suchych regułek na pamięć. Nauka jest nastawiona na praktyczne wykorzystanie języka angielskiego. Nauczyciel stara się mówić do swojej grupy  po angielsku i wymaga, by całość lekcji odbywała się właśnie w języku, który jest poznawany. Przejście do trybu online wcale nie przeszkadza nauce, a w niektórych przypadkach nawet pomaga, gdyż uczniowie czują się bardziej swobodnie siedząc w domowych pieleszach, a jednocześnie mogąc spotkać się online ze swoją grupą. Ważny jest również stały kontakt z native speakerem z zachowaniem przecież tak ważnego bezpieczeństwa. Jest też jeszcze jedna zaleta stworzenia kursów języka angielskiego online przez pracowników szkoły Gerelis. Dzięki temu w ten nietypowy i efektywny sposób mogą się uczyć również osoby, które ze względu na swoje miejsce pobytu nie mogą przyjechać do Wrocławia, gdzie ma swoją siedzibę Szkoła Języków Obcych Gerelis.