płyrty gumowe

Płyty gumowe – jakie jest ich zastosowanie

Płyty gumowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Najczęściej stosuje się je w przemyśle i transporcie. W tym branżach płyty gumowe służą do zabezpieczenia powierzchni przed naciskiem ciężkich maszyn. Trzeba jednak wiedzieć, że tego typu płyty mogą mieć znacznie szersze zastosowanie.

Zabezpieczenie przed uszkodzeniami i zabrudzeniami

Płyty gumowe bardzo często znajdują swoje zastosowanie m.in. w przydomowych garażach. Dziś garaże wykorzystywane są do różnych celów. Nie jest to jedynie pomieszczenie, w którym przechowuje się samochód. Wiele osób w swoim garażu urządzony ma choćby swój warsztat, w którym przeprowadzają różne prace. Często także w garażu wiele osób buduje choćby własną siłownię. Płyty gumowe w takim pomieszczeniu również świetnie się sprawdzają. Przede wszystkim dlatego, iż posiadają one właściwości antypoślizgowe. Zapewnia to optymalne bezpieczeństwo dla osób przebywających w garażu. Dodatkowo płyty gumowe świetnie redukują hałas oraz zabezpieczają podłogę. Osoby, które swój garaż wykorzystują jako warsztat, postawić powinny na płyty kwaso lub olejoodporne. Dzięki temu podłoga nie zostanie uszkodzona bądź poplamiona choćby przez wyciek płynów samochodowych.

Funkcjonalna nawierzchnia

Na rynku dostępne są różne rodzaje płyt gumowych. Wspomniano już choćby o płytach SBR o EPDM. Dzięki temu każdy może wybrać takie płyty, które najlepiej spełniać będą indywidualne oczekiwania i potrzeby. To również dobre rozwiązanie dla tych osób, które planują aranżację swojego ogrodu. Płyty gumowe, zwłaszcza te EPDM wykorzystać można do stworzenia chodników i ścieżek w przydomowym ogrodzie. Dzięki temu, że odporne są one na deszcz czy śnieg, to z pewnością sprawdzą się idealnie. Co ważne, płyty gumowe odporne są również na odkształcenia. Decydując się na budowę ścieżek właśnie z takich płyt, można być pewnym, że posłużą one przez wiele długich lat.

Jak zatem widać, zastosowanie płyt gumowych może być bardzo szerokie. Warto zatem zapoznać się z szeroką ofertę producentów i sklepów tego rodzaju płyt. Z pewnością znajdzie się dla nich zastosowanie dla własnych potrzeb. Podkreślić na koniec trzeba, że płyty gumowe nie są produktem drogim. To również ich duża zaleta.