TVN turbo

Pomoc drogowa z Wrocławia w programie TVN turbo „Waga ciężka”

W ostatnim czasie ogromną popularnością zaczęły cieszyć się seriale dokumentalne ukazujące codzienność różnorodnych zawodów i pracowników wielu polskich firm. Widzowie są niezwykle ciekawi kulis pracy, szczególnie tych skomplikowanych i często niebezpiecznych profesji, których praca niejednokrotnie wiąże się ze sporym stresem i adrenaliną. Jedną z takich propozycji jest program tworzony dla stacji TVN TURBO – „Waga ciężka”. Jest to produkcja ukazująca pracę firm specjalizujących się w przewozie wielkogabarytowym i pomocy drogowej. Obecnie w telewizji możemy oglądać już drugą serię „Wagi ciężkiej” z udziałem wrocławskiej firmy Jarex.

„Waga ciężka” – codzienne zmagania z transportem wielkogabarytowym

Najnowszy sezon serialu dokumentalnego „Waga ciężka” ukazuje nam pracę, aż trzech ekip obcujących na co dzień z dużym i ciężkim sprzętem drogowym. Są to firmy zajmujące się szeroko rozumianą pomocą drogową oraz transportem wielkogabarytowym, czyli między innymi naprawą oraz holowaniem samochodów ciężarowych, które uległy wypadkowi lub awarii na trasie. Do tego zadania potrzebny jest nie tylko równie duży i mocny sprzęt, ale i spora wiedza oraz odporność na stres, z którym każdego dnia zmagają się pracownicy tych firm. Ekipy muszą sprostać zarówno skomplikowanym procesom logistycznym w trakcie planowania trasy, jak i wielu piętrzącym się problemom już w trakcie przejazdu. Kamery programu śledzą również zmagania w trakcie udzielania pomocy drogowej ogromnym ciężarówkom i innym maszynom drogowym w często bardzo trudnych warunkach atmosferycznych i drogowych. Program „Waga ciężka” można śledzić w każdą niedzielę na kanale TVN Turbo.

transport

Wrocławski Jarex bohaterem TVN-owskiej serii

Jedną z firm biorących udział w programie „Waga ciężka” jest Pomoc Drogowa Tir Wrocław JAREX, mieszcząca się we Wrocławiu przy ul. Zakładowej 11X/10 (Tel: 782 552 651). Firma już od 25 lat świadczy profesjonalne usługi w zakresie pomocy drogowej przez 365 dni w roku, 24 godziny na dobę. Zakres usług oferowanych przez firmę Jarex obejmuje zarówno holowanie pojazdów osobowych i ciężarowych, jak i ich naprawę. Firma specjalizuje się także w transporcie niskopodwoziowym, czyli przewozie towarów wysokogabarytowych np. maszyn budowlanych czy rolniczych. Dodatkowo Jarex świadczy usługi wulkanizacyjne dzięki mobilnemu serwisowi opon, który dojedzie pod wskazane przez klienta miejsce, by wykonać profesjonalną wymianę opon w jak najszybszym czasie. Warto również dodać, że firma działa nie tylko w Polsce, ale i za naszą zachodnią granicą, gdzie oferuje usługi holowania uszkodzonego pojazdu w razie awarii lub wypadku przy równoczesnym podstawieniu zastępczego ciągnika siodłowego, by pomóc klientowi dostarczyć przewożony ładunek na czas. Dzięki ogromnemu doświadczeniu i odpowiednim zezwoleniom Jarex świadczy również pomoc w odbiorze pojazdów zatrzymanych przez niemiecką policję oraz BAG. Wszystko to sprawia, że udział wrocławskiej Pomocy Drogowej w TVN-owskiej „Wadze ciężkiej” jest niezwykle ciekawy i pozbawiony wszelkiej monotonii. Codzienności ekipy firmy Jarex nigdy nie da się w 100% przewidzieć, a coraz to nowsze zlecenia i przygody na drodze sprawiają, że widzowie bardzo chętnie zasiadają przed telewizory, by poczuć adrenalinę towarzyszącą drogowcom w codziennej pracy.