regeneracja

Regeneracja pomp wtryskowych i turbosprężarki – na czym polega?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że regeneracja pomp wtryskowych, turbosprężarek i filtra DPF ma zdecydowanie większe znaczenie, niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak dokładnie powinna ona wyglądać.

Na czym polega regeneracja pomp wtryskowych?

Należy mieć świadomość, że omawiane urządzenia mogą pracować stosunkowo długo bez awarii, ale w pewnym momencie się zużyją. Silnik nie będzie wtedy w stanie właściwie pracować. Rekomendowane jest udanie się do mechanika w przypadku dostrzeżenia nawet najmniejszych niepokojących sygnałów. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że cały proces związany z regeneracją pompy wtryskowej polega na wyczyszczeniu urządzania, a później sprawdzeniu usterek.

Warto wiedzieć, że bardzo istotne znaczenie będzie miało wymienienie elementów eksploatacyjnych, które zostały uszkodzone. Są to przede wszystkim zaworki i uszczelniacze. Jeżeli wspomniane części zostaną już wymienione można rozpocząć montaż za pomocą właściwych urządzeń. Ostatnim etapem będzie wykonanie testów potwierdzających sprawność omawianej pompy. W przypadku, gdy wszystkie testy przebiegną pomyślnie, zregenerowany element będzie już przeznaczony do użycia.

Na czym polega regeneracja turbosprężarki?

Rekomendowane jest w pierwszej kolejności dokładne umycie przy wykorzystaniu myjki ultradźwiękowej. Kolejnym krokiem będzie zweryfikowanie stanu określonych części. Należy fachowo określić ich kondycję, a także zidentyfikować ewentualne zewnętrzne uszkodzenia. Następnie można dokonać demontażu zgodnie z zaleceniami producenta. Bardzo istotne znaczenie będzie miało wymienienie uszkodzonych części, a także elementów eksploatacyjnych.

Trzeba wśród nich wymienić zaworki i uszczelniacze. Jeżeli zostaną już przeprowadzone wszystkie zabiegi można spokojnie przystąpić do montażu z zastosowaniem certyfikowanych przyrządów pomiarowych i technologicznych. Kolejnym etapem będzie testowanie sprawności działania podstawowych parametrów, które są konieczne do właściwego funkcjonowania urządzenia. Gdy wszystko przebiegnie zgodnie z planem, pompa będzie przeznaczona do użycia.

Na czym polega regeneracja filtra dpf?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że regeneracja filtra DPF jest mało inwazyjna. Rekomendowane jest w pierwszej kolejności dokonanie demontażu. Warto powierzyć wspomniane zadanie doświadczonemu mechanikowi. Będzie on bowiem potrafił go właściwie zamontować w samochodzie. Należy również zaznaczyć, że po zdemontowaniu filtra jego wkład ceramiczny będzie poddany ocenie endoskopu. Warto wiedzieć, że koszt regeneracji filtra wynosi około 550 złotych.
SITES: http://hertz.net.pl