Rynek nieruchomości na wrocławskich Krzykach

Wrocław to nie tylko świetna lokalizacja na weekendowy wyjazd, ale także do zamieszkania. Z racji rosnącego popytu na mieszkania, decyduje się tam inwestować wielu deweloperów. Ile inwestycji powstaje na wrocławskich Krzykach i jaki jest koszt zakupu mieszkania z rynku pierwotnego?

Ile wynoszą ceny nieruchomości?

Krzyki uznawane są za najpopularniejszą dzielnicę Wrocławia. Co zachęca do zamieszkania w tej okolicy? Przede wszystkim jest to świetnie rozwinięta infrastruktura komunikacyjna oraz liczne punkty handlowo-usługowe. Rodziny z dziećmi chwalą lokalizację za dużą liczbę żłobków i przedszkoli, a seniorzy za dobrą opiekę zdrowotną. Wrocław stale się rozwija, co jest zauważalne gołym okiem. W samym Krzykach powstaje wiele inwestycji. To przede wszystkim remonty głównych dróg, ale są też większe przedsięwzięcia. Mowa tutaj m.in. o budowie Alei Wielkiej Wyspy i Mostu Wschodniego.

Mimo dużego zainteresowania nieruchomościami na wrocławskich Krzykach, ceny nie są wygórowane. Chociaż w pozostałych częściach miasta jest nieco taniej. Średnia cena nieruchomości we Wrocławiu wynosi ponad 8 700 zł/m². Biorąc pod uwagę ceny w pozostałych dużych miastach w Polsce, ta nie jest wygórowana, chociaż w porównaniu z poprzednimi latami zauważalny jest wzrost.

Średni metraż nieruchomości oferowanych przez deweloperów wynosi tu prawie 54 m². Jeśli chodzi o mieszkania to całkiem sporo. Średnia cena za mieszkanie oscyluje w okolicy 460 000 złotych. Na wrocławskich Krzykach bez problemu można jednak kupić tańsze mieszkania. Ile trzeba zapłacić za zakup niewielkiej kawalerki na sprzedaż w Krzykach? To okolica, gdzie powstaje sporo mniejszych mieszkań, a ich ceny kształtują się na poziomie od 270 000 do 390 000 zł. Skąd więc bierze się tak duża różnica?

W przypadku mieszkań o małym metrażu cena za metr kwadratowy jest o wiele wyższa niż średnia. W dobrej lokalizacji może sięgać nawet 11 000 zł/m². Z reguły im bliżej centrum, tym drożej. Obecnie najtańsze mieszkanie w dzielnicy kosztuje nieco ponad 240 000 złotych. Co więcej, większe mieszkania można znaleźć w cenie poniżej 6 500 zł/m².

Inwestycji wciąż przybywa

Od wielu lat Wrocław to chętnie wybierana lokalizacja pod inwestycje deweloperskie. Miasto ma potencjał, co sprawia, że z roku na rok przybywa tu wielu nowych mieszkańców. W pierwszym półroczu 2020 roku, na terenie Wrocławia było prowadzonych około 130 inwestycji. Część z nich została już oddana do użytku, natomiast część ma zakończyć się dopiero w 2022 roku.

W ramach budowy nowych osiedli, na wrocławskim rynku nieruchomości pojawiło się ponad 6 000 nowych lokali. Z racji tego, że Krzyki są najchętniej zamieszkiwaną dzielnicą, to właśnie tu powstało ich najwięcej.

Krzyki to dzielnica idealna dla osób, które marzą o niewielkim mieszkaniu. Powstało tu wiele mieszkań jednopokojowych, w metrażu już od 20 m². Warto jednak wspomnieć, że całym mieście najwięcej ofert dotyczy nieruchomości z dwoma pokojami. Stanowią one prawie 40% wszystkich ofert z rynku pierwotnego.

Materiał opracowany przez eksperta portalu GetHome.pl