8 najważniejszych rzeczy, które warto spakować do podręcznej walizki

Pakowanie na wakacje, podróż służbową lub obowiązkową wizytę u rodziny może wydawać się rozwiązywaniem trudnego zadania. Jak zmieścić do walizki podręcznej wszystko, czego potrzebujesz i nadal przestrzegać zasad obowiązujących przy kontroli bagażu? To jest możliwe! Skrupulatne zaplanowanie z wyprzedzeniem pozwoli ci na zabranie ze sobą tego, czego rzeczywiście potrzebujesz. Przedstawiamy 8 najważniejszych rzeczy, które powinny znaleźć się w Twojej podręcznej walizce.

1. Butelka wody z systemem filtrującym

Powietrze w samolocie jest bardzo suche, butelki z wodą, które dostajesz w samolocie, nie wystarczą, aby zapewnić ci nawodnienie podczas lotu. Butelka wody z filtrem może zostać napełniona wodą z kranu po przejściu przez zabezpieczenia, a nawet po napełnieniu zajmuje mniej miejsca niż zwykła butelka wielokrotnego użytku.

2. Codzienne leki

Oprócz leków na receptę zapakuj w bagażu podręcznym wszelkie leki dostępne bez recepty, które mogą być potrzebne podczas lotu. W przypadku zgubienia bagażu, prawie niemożliwe będzie uzupełnienie go z dala od domu, a co za tym idzie – również potrzebnych leków.

3. Ładowarka do telefonu

Trzymaj ładowarkę ze sobą na wypadek, gdyby Twój telefon potrzebował szybkiego doładowania, zwłaszcza jeśli wszystkie informacje, które musisz uzyskać z punktu A do punktu B, są zapisane w skrzynce odbiorczej.

4. Wszelkie dokumenty potrzebne podczas podróży

Oczywiście spakuj portfel, paszport i bilety lotnicze poza walizką. Ponadto, jeśli masz fizyczne bilety, zaproszenie z adresem na nim lub inne dokumenty bez cyfrowego odpowiednika, zapakuj je do podręcznej walizki. Sprytnym pomysłem jest wydrukowanie biletów, wskazówek i tras zapisanych w telefonie na wszelki wypadek.

5. Wszelkie kosztowności

Linie lotnicze i lotniska posiadają wiele zabezpieczeń na wypadek kradzieży, jednak te wciąż się zdarzają. Zawsze miej przy sobie aparat, biżuterię, komputer i inne luksusowe lub drogie przedmioty.

6. Rozrywka

Długi lot potrafi być bardzo męczący, dlatego warto zabrać ze sobą coś do poczytania czy pooglądania. Ale trzymaj się z dala od gigantycznych twardych okładek, które cię obciążą; zamiast tego wybierz magazyn e-czytnika lub bibliotekę audiobooków, ale zabierz ze sobą magazyn do startu i lądowania, gdy cała elektronika musi być schowana pod siedzeniem przed sobą.

7. Bielizna

Miej ze sobą zmianę bielizny na wypadek zgubienia bagażu lub odświeżenia się po locie.

8. Szczoteczka do zębów, pasta do zębów i chusteczki do twarzy

Spraw, by miejsce docelowe zrobiło dobre pierwsze wrażenie, myjąc zęby i myjąc twarz przed opuszczeniem lotniska. Przechowywanie małego zestawu kosmetyków w podręcznej walizce pozwala na szybkie odświeżenie się po męczącej podróży.