Co warto zwiedzić we Wrocławiu?

Co warto zwiedzić we Wrocławiu?

Zwiedzanie we Wrocławiu powinniśmy przede wszystkim rozpocząć od pięknego rynku z ciekawie zdobionymi mieszczańskimi kamienicami. Rynek był kiedyś miejscem handlu, o czym mogą świadczyć zachowane tam sukiennice. Zobacz co warto zwiedzić we Wrocławiu.

Rynek i Muzeum Mieszczańskie

Na rynku zobaczymy również niezwykły ratusz w stylu niemieckim, w którym obecnie znajduje się muzeum. Dla fanów odkrywania dawnych zwyczajów mieszczańskich gorąco można polecić Muzeum Mieszczańskie we Wrocławiu, które znajdziemy właśnie w Ratuszu. Prezentowane są tam dawne stroje mieszczańskie, ale także sztuka mieszczańska. Należy pamiętać, że Wrocław był niegdyś miastem pełnym kupców, gdzie kwitł handel, ale też był on pełen rajców miejskich. Muzeum pozwoli nam zbliżyć się do tych lat świetności tego pięknego, średniowiecznego miasta.

Ostrów Tumski i Ogród Botaniczny we Wrocławiu

Po zwiedzeniu rynku warto zajrzeć do Ostrowa Tumskiego, do którego dojdziemy Mostem Pokoju. Ta najstarsza część miasta, która znajduje się blisko wysp odrzańskich zachwyci nas na pewno wspaniałą katedrą, której historia sięga XIII w. Trzeba również wspomnieć o tym, że mówiąc atrakcje we Wrocławiu mamy na myśli nie tylko piękną gotycką architekturę, bowiem Wrocław może pochwalić się pięknymi parkami, w tym Ogrodem Botanicznym, znajdującym się właśnie w Ostrowie Tumskim. Ogród podzielony jest na strefy, w tym Alpinarium, czy część dla roślin bagiennych. Może również pochwalić się wspaniałymi szklarniami, gdzie rosną egzotyczne palmy i kaktusy.

Muzeum miejskie we Wrocławiu

Oprócz Ogrodu Botanicznego można także wybrać się do innej atrakcji Wrocławia – Ogrodu Japońskiego, który najpiękniej wygląda na początku maja, a to z powodu kwitnących tam wiśni. Jeśli interesuje nas historia miasta, to warto przejść się do Muzeum Miejskiego we Wrocławiu. Tam trafimy na wspaniałą wystawię, która poprowadzi nas od czasów pierwszych grodów na Odrze, po czasy współczesne. Wystawa jest zorganizowana w pięknych pomieszczeniach dawnego pałacu i okraszona jest wspaniałymi pokazami multimedialnymi w różnych językach. Możemy m. in. dzięki niej z bliska przyjrzeć się biblii luterańskiej czy zobaczyć jak wyglądał Wrocław po II wojnie światowej. Wystawa na pewno warta jest poświęcenia jej godziny czasu.

Wieczorne spacery nad Odrą

Dla fanów wieczornych spacerów idealne będą bulwary nad Odrą, ale także specjalne pokazy Fontanny Multimedialnej, które odbywają się cyklicznie od początku maja przez cały okres wakacji. Połączenie muzyki i wspaniałych efektów świetlnych daje piękny pokaz, który warto zobaczyć na żywo, zwłaszcza że wstęp na taką atrakcję jest całkowicie darmowy. Fontanna Multimedialna znajduje się zaraz za Halą Tysiąclecia.

Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Jeśli jeszcze nie wiemy jakie atrakcje we Wrocławiu przypadną nam do gustu, to możemy wybrać się do punktu informacji turystycznej, znajdującego się na Rynku. Tam otrzymamy mapę z oznaczonymi atrakcjami. Muzea we Wrocławiu oraz inne atrakcje są czynne również w weekendy, ale ze względu na duży ruch turystów warto wybrać się wcześniej na wybrane przez nas wystawy.