niedz.. lip 21st, 2024
magazyn

Czy warto wynająć magazyn pod Legnicą?

Dolny Śląsk to jeden z najszybciej rozwijających się regionów Polski i jednocześnie doskonale skomunikowany obszar będący dobrym wyborem dla firm poszukujących atrakcyjnej lokalizacji dla centrum dystrybucyjnego. Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oferuje wiele możliwości i jest doskonałą zachętą do inwestycji właśnie w tym regionie. Wynajmując magazyn w Legnicy, zyskuje się dostęp do dużego rynku lokalnego, a za sprawą dobrego skomunikowania, także rynku ogólnopolskiego.  

Ciekawa lokalizacja

Legnica to blisko 100-tysięczne miasto leżące na przecięciu ważnych drogowych i kolejowych szlaków komunikacyjnych, położone w niewielkiej odległości od stolicy województwa, czyli Wrocławia. Na południe od miasta, gdzie zwykle lokalizowane są nowe inwestycje i gdzie najłatwiej jest znaleźć nowoczesny magazyn w Legnicy na wynajem, przebiega autostrada A4 (od granicy z Niemcami do granicy z Ukrainą). Od strony zachodniej miasta zlokalizowana jest nowa droga ekspresowa S3, biegnąca od Szczecina w kierunku granicy z Czechami. Dostęp do dróg szybkiego ruchu, bliska odległość do granicy z Niemcami i niewielkie oddalenie od Wrocławia sprawiają, że wynajęcie powierzchni magazynowej w Legnicy może być doskonałą opcją dla wielu firm działających w różnych branżach, zwłaszcza dla firm logistycznych, ale także dla przedsiębiorstw produkcyjnych czy stricte handlowych.

Niezagospodarowany rynek

Choć Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna funkcjonuje już od wielu lat, to jednak w bezpośredniej bliskości miasta dotychczas nie powstało wiele nowoczesnych obiektów magazynowych. Oczywiście wynajęcie nowoczesnego magazynu pod Legnicą jest dziś możliwe, ale dostępna powierzchnia magazynowa jest mocno ograniczona. Planując rozwój swojej firmy, warto wziąć to pod uwagę i już dziś zarezerwować dla siebie pożądany obiekt. Nowoczesny magazyn w Legnicy można aktualnie wynająć m.in. w niedawno oddanym do użytku obiekcie pod nazwą Panattoni Park Legnica. To jeden z najnowocześniejszych magazynów nie tylko w regionie, ale i całej Polsce. Ze względu na swoją specyfikę techniczną, jest doskonałym wyborem dla firm produkcyjnych działających m.in. w branży motoryzacyjnej czy hydraulicznej.

Decyzja o wynajęciu magazynu w Legnicy może być ciekawą alternatywą dla wynajmu takiego obiektu w oddalonym o zaledwie kilkadziesiąt kilometrów na wschód Wrocławiu. To ciekawa lokalizacja dla firm produkcyjnych, logistycznych i handlowych, zwłaszcza przedsiębiorstw związanych z handlem zagranicznym, obsługujących nie tylko rynek polski, ale także niemiecki czy czeski.