niedz.. lip 21st, 2024
Co warto zwiedzić we Wrocławiu

Co warto zwiedzić we Wrocławiu? Miniprzewodnik i praktyczne informacje

Wrocław należy do czołówki polskich miast najbardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym. To zarówno szereg zabytków, niepowtarzalny klimat, ale i szeroka oferta kulturalna sprawią, że zwiedzając stolicę Dolnego Śląska nie będziesz narzekać na nudę. Planując wycieczkę, weź pod uwagę także aspekty logistyczne, takie jak dobra lokalizacja noclegu czy bezpieczny parking, jeśli jedziesz do Wrocławia własnym samochodem. Czego nie możesz tu przegapić? Oto kilka podpowiedzi!

Stare Miasto we Wrocławiu – obowiązkowy punkt w Twoim planie

Charakterystyczna bryła wrocławskiego ratusza i otaczające rynek kamieniczki to krajobraz, który każdy kojarzy z Wrocławiem. Tutejszy rynek tętni życiem niemal przez cały rok, a w sezonie wakacyjnym trudno się po nim swobodnie przemieszczać. Jeśli ci się to uda, podczas spaceru po starówce zobaczysz m.in. pomnik Aleksandra Fredry, zabytkowy pręgierz, a jeśli intrygują cię małe wrocławskie krasnale rozsiane po całym Starym Mieście – wybierz się na poszukiwanie całej gromadki. Śledzenie lokalizacji małych figurek to doskonały pomysł na zabawę nie tylko z dziećmi.

Co jeszcze warto zobaczyć?

Gdy już opanujesz wrocławską starówkę, możesz ruszać w dalsze części miasta. Szczególnie popularny jest tutejszy ogród zoologiczny, a stamtąd już całkiem blisko do słynnej Hali Stulecia. Będąc w stolicy Dolnego Śląska nie przegap także:

  • Ogrodu Japońskiego;
  • Fontanny Multimedialnej (przy Hali Stulecia);
  • Ostrowa Tumskiego;
  • Panoramy Racławickiej;
  • Ogrodu Botanicznego.

Gdzie bezpiecznie zaparkować samochód na czas zwiedzania?

W ścisłym centrum Wrocławia obowiązuje strefa płatnego parkowania. Jeżeli nie chcesz z niej korzystać, możesz wybrać np. podziemne miejsca postojowe. Jeśli chodzi o Wrocław, parking tego typu znajdziesz w kilku lokalizacjach, m.in. pod Narodowym Forum Muzyki. To miejsce najbliżej centrum, więc spacer do rynku po wyjściu z samochodu zajmie ci zaledwie kilka minut.

Strzeżone, płatne parkingi we Wrocławiu obsługuje m.in. grupa Interparking, która dokłada wszelkich starań, aby spełniać oczekiwania klientów i najwyższe standardy bezpieczeństwa w przystępnej cenie. Pozostawienie samochodu na cały dzień zwiedzania będzie cię kosztować tylko ok. 30 zł.

https://nfm.parkujesz.pl/