ceramika silnika

Dlaczego powinniśmy dbać o silnik od wewnątrz?

We wnętrzu silnika z czasem gromadzą się liczne nagary, osady czy też resztki po zużytym oleju. Jeżeli chcemy zadbać o lepszą wydajność jednostki napędowej, powinniśmy pozbyć się wszystkich nagromadzonych we wnętrzu zanieczyszczeń. To sprawa kluczowa dla osiągania lepszych wyników i żywotności silnika. Jak zrobić to najprościej i najtaniej, aby osiągnąć pożądane rezultaty? 

Płukanka do silnika, czyli najlepszy ratunek od wewnątrz

Tak naprawdę nie musimy rozkręcać całego silnika, aby go wyczyścić. Wystarczy zastosować tutaj odpowiedni produkt, jakim jest płukanka do silnika. Na rynku dostępne są różne preparaty obiecujące skuteczne usunięcie wszelkich zanieczyszczeń w najgłębszych zakamarkach silnika. Warto jednak postawić na sprawdzoną jakość i zaufać przetestowanej marce. Płukanka do silnika Engine Flush SOFT to prawdopodobnie najlepszy wybór dostępny na sklepowych półkach. Środek ten rozpuszcza nagary i inne resztki powoli i bardzo dokładnie, przez co zapobiega złuszczaniu, a w konsekwencji zablokowaniu kanałów olejowych. Nie uszkadza uszczelek ani nie spowoduje innych uszkodzeń. Nie posiada on w składzie chlorowanych węglowodorów, dzięki czemu nie wydziela toksycznych oparów podczas jego stosowania. W skład produktu wchodzi kompozycja rozpuszczalników i preparatów smarowych. 

Jak używać płukankę do silnika?

Wbrew pozorom, stosowanie płukanki do silnika nie jest takie trudne jak mogłoby się wydawać. Właściwe każdy sam jest w stanie jej użyć i nie potrzebuje pomocy specjalisty, co wiązałoby się z dodatkowymi kosztami.

Zaczynamy więc od uruchomienia i rozgrzania silnika do osiągnięcia temperatury roboczej, czyli mniej więcej 90°C. Kolejno aplikujemy preparat, wlewając go do oleju silnikowego.  Jeżeli dojdzie do sytuacji, gdzie ogólny poziom płynu przekroczy maksymalny poziom, powinniśmy spuścić niewielką ilość oleju, aby osiągnąć wymagany poziom.

Najdłuższym, ale najmniej skomplikowanym etapem będzie następny krok, czyli przejechanie dystansu między 200 a 500 km. Po pokonaniu tylu kilometrów, możemy dopiero usunąć zużyty olej, wymienić filtr i zaaplikować nowy olej.

Jedno opakowanie płukanki do silnika Engine Flush SOFT wystarcza na aż od 3 do 5 litrów oleju silnikowego. 

Zaufaj sprawdzonej marce

W przypadku części do samochodów nie warto nigdy ryzykować. W grę wchodzą nie tylko pieniądze i nerwy, ale również i nasze zdrowie. Marka Ceramizer wyróżnia się na tle konkurencji, dzięki swoim niezawodnym efektom i mnóstwem opinii zadowolonych klientów. Stosowanie preparatów tej firmy potwierdzają liczne i niezawodne testy. Nie da się znaleźć innego podobnego produktu, który posiada aż tak wiele dowodów na potwierdzenie swojej skuteczności. Płukanka do silnika, jak i inne produkty tej marki, są dostępne w 1600 punktach dystrybucyjnych  w sklepach motoryzacyjnych. Można je również zamówić za pomocą sklepu internetowego, z dostawą pod same drzwi.