woda biuro

Dystrybutory wody do biura – dlaczego to dobry pomysł?

Każdy pracodawca pragnie sprawnego działania swojej firmy, wydajnej pracy pracowników i zgranego zespołu. Dobre praktyki biznesowe to za mało, aby to osiągnąć. Potrzebne jest również zapewnienie zdrowego i dobrego środowiska do wykonywania swoich zadań. Obowiązkiem jest zapewnienie możliwości zaspokojenia podstawowych potrzeb, aby zminimalizować okresy bezproduktywności. Ważne jest zapewnienie wygodnego siedzenia, dostępu do toalet. Równie ważne może być udostępnienie wody pitnej dla wszystkich w biurze. Trzeba się nawadniać, ponieważ nawet niewielkie odwodnienie wpływa na produktywność. A każdy pracodawca chce, aby jego pracownicy byli produktywni. A to nie jedyna korzyść wynikająca z kupienia dystrybutora wody do biura.

Korzyści z posiadania dystrybutora wody w miejscu pracy

Korzyści zdrowotne

  • Nawodnienie jest kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania organizmu i jego układów. Dodatkowo Twoi pracownicy będą mieli szansę rozprostować nogi, przejść się, a to wpływa korzystnie na zmniejszenie stresu, odpoczynek oczu od komputera, poprawę trawienia i wiele innych.

Może to zaoszczędzić Twoje pieniądze

  • Im zdrowsi pracownicy tym lepsza ich produktywność oraz mniej zwolnień lekarskich. Dzięki temu Twoje projekty są płynnie realizowane, a zadania wykonywane bez problemów.

Poprawi relacje między pracownikami i wpłynie na zgranie zespołu

  • Krótkie przerwy od pracy są potrzebne dla odświeżenia umysłu. Przy dystrybutorze wody w biurze, Twoi pracownicy mają szansę chwilę porozmawiać, pośmiać się i odpocząć. Dzięki temu wracają do biurek i swojej pracy z lepszym nastrojem i dodatkową energią.

Zmniejsza ilość odpadów i zwiększa zrównoważony rozwój

  • 0,5 czy 1,5 litrowe butelki wody są wykonane z plastiku, który jest szkodliwy dla środowiska. Poza tym są dostarczane przez ciężarówki, które zanieczyszczają atmosferę. Dużo bardziej przyjazne środowisku są dystrybutory wody do biura, które wykorzystują duże baniaki z wodą (które później ulegają recyklingowi) lub takie, które są bezpośrednio podłączane do sieci. Pomyśl teraz, że każdy Twój pracownik codziennie wyrzuca jedną plastikową butelkę. Policz to przez dni w miesiącu i w roku. Robi się z tego całkiem niezła sterta śmieci. Dzięki swoim działaniom w firmie możesz realnie wpłynąć na zdrowie środowiska.

 

Zalety dystrybutora wody do biura

Dostępnych jest wiele opcji

  • Do wyboru jest wiele różnych dystrybutorów wody. Wolnostojące i te na blat, na butlę z wodą lub takie podłączane do sieci. Jednostki wolnostojące są bardziej powszechne w większych biurach, gdzie przestrzeń nie jest ograniczona, ponieważ można je umieścić w dowolnym miejscu. Jednostki nablatowe są bardziej odpowiednie do miejsc pracy, które są nieco podobne i bardziej skorzystałyby na ustawieniu dozownika wody na powierzchni. 

Czysty i łatwy w utrzymaniu

  • Niezależnie od wyboru urządzenia dystrybutory wody do biura są łatwe w utrzymaniu i konserwacji. Ważne, żeby wybierać produkty ze sprawdzonych sklepów. Dzięki temu mamy grawancję jakości produktów i wsparcie merytoryczne.