jak usunąć tło ze zdjęcia

Jak usunąć tło ze zdjęcia?

Edycja zdjęć to pestka dla kogoś, kto ma obsługę programów graficznych w małym palcu. Osobom, które z obróbką graficzną fotografii nie mają na co dzień do czynienia, może być nieco trudniej. Wiele osób zadaje sobie pytanie – jak usunąć tło ze zdjęcia?

Po co usuwać tło ze zdjęcia?

Bardzo często zdarza się, że wykonana fotografia jest bardzo efektowna, ale jej tło pozostawia wiele do życzenia. Mogą się w nim znaleźć przypadkowi przechodnie, niepotrzebne przedmioty bądź nieatrakcyjne widoki. W takim przypadku fotografię można edytować, usuwając jej tło. Osoby nieco bardziej obeznane z programami graficznymi mogą pokusić się o wymianę tła na inne – wymaga to jednak bez wątpienia nieco pracy i doświadczenia.

W każdym razie, umiejętność usuwanie tła z fotografii może być bardzo przydatna i z pewnością warto wiedzieć, jak to zrobić.

Jak usunąć tło ze zdjęcia?

Przede wszystkim, należy zadać sobie pytanie, czy chce się skorzystać z płatnych, czy darmowych narzędzi. Programy graficzne, za które trzeba zapłacić, z pewnością oferują wiele ciekawych opcji, niemniej jednak ich obsługa może okazać się zbyt trudna dla kogoś, kto nigdy wcześniej nie miał do czynienia z obróbką zdjęć. Dostosowanie drugiego planu zdjęcia do swoich oczekiwań wcale nie jest trudne i czasochłonne – pod warunkiem, że wie się, jak to zrobić.

Co ciekawe, w internecie dostępne są darmowe narzędzie online, służące specjalnie do tego celu. Prawda jednak jest taka, że niewiele z nich jest naprawdę wartych uwagi. Jeśli fotografia w dalszym ciągu ma wyglądać naturalnie, lepiej skorzystać z nieco bardziej rozwiniętych programów.

Istnieją także darmowe programy, które umożliwiają nie tylko usunięcie tła ze zdjęcia, ale również przerobienie go do własnych potrzeb. Tego typu oprogramowanie posiada dużą ilość filtrów, pędzli i innych przydatnych narzędzi.

Podsumowując, odpowiedzi na to, jak usunąć tło ze zdjęcia, jest naprawdę wiele. Wszystko zależy od tego, jakiego efektu końcowego się oczekuje. Osoby, którym zależy na wysokiej jakości zdjęcia, powinny zainwestować w rozwinięte, płatne oprogramowanie, które krok po kroku przeprowadzi je przez proces usuwania tła.

Jednak zadowalający efekt końcowy można uzyskać również korzystając z darmowych programów – tutaj jednak trzeba przygotować się na mniej czytelny interfejs i niższą funkcjonalność. Usuwanie tła komuś, kto z programami do obróbki grafiki pracuje na co dzień, nie powinni zająć dłużej, niż kilka minut. Z kolei laik w temacie musi przygotować się na zabawę, która z pewnością zajmie nieco więcej czasu.

Przeczytaj więcej na mp-foto.pl