co to jest zawiesie pasowe?

Do czego wykorzystuje się zawiesia pasowe?

Nie da się ukryć, że przeniesienie ciężkiego ładunku nawet na niewielką odległość bywa sporym problemem. Kiedy się taki problem napotka, warto sięgnąć po odpowiednie rozwiązanie, jakie pozwoli go zniwelować. W realiach firm logistycznych, zajmujących się przewożeniem i organizowaniem transportu wielu obiektów, zawiesia zaliczane bywają do absolutnego elementarza. Spotyka się dwa typy zawiesi – pasowe oraz wężowe. Zajmijmy się tymi pierwszymi, choć trzeba podkreślić, że w wielu okolicznościach mogą być stosowane zamiennie. Ich zadaniem jest bowiem upraszczanie przenoszenia tego, co jest zbyt ciężkie, aby mogła sobie z tym poradzić siła ludzkich mięśni.

Logistyka to jedno. Przemysł również sięga po różne warianty zawiesi. Bywa tak, że w warunkach hali fabrycznej czy magazynu trzeba gdzieś przenosić duże elementy. W takich momentach zawiesia pasowe są idealnym rozwiązaniem. Oczywiście same w sobie jeszcze nic nie dają. Trzeba je podczepić do dźwigu czy suwnicy. Pasują do standardowych haków będących częścią takich urządzeń. Zawiesie jest odpowiednio zaczepiane o transportowany element i jeśli wszystko przygotowano prawidłowo, gabaryty mogą zostać uniesione w górę i ustawione w innym miejscu. Są jednak istotne niuanse, ponieważ zawiesi w ofercie rynkowej jest wiele.

Zawiesie pasowe – siła jego udźwigu to podstawa

Poszczególne typy zawiesi dość wyraźnie różnią się od siebie w zakresie związanym z udźwigiem. W jaki sposób odróżnić, które jest właściwe? Wskazówkę stanowi kolor – udźwig waha się standardowo od 1 do aż 5 ton. Każda wersja ma przypisaną inną barwę, co pozwala w miarę łatwo zorientować się, które zawiesia należy wybrać. Na ile są one efektywne? To już zależy od różnych czynników, w tym klasy producenta. Rynek jest na szczęście szeroki i bez trudu uda się znaleźć akcesoria spełniające wymagania. Jednym ze sklepów online oferujących najwyższej jakości produkty w tej kategorii jest Muntech24.pl. – Aktualnie polecamy zawiesia dźwigowe odpowiednie do różnych potrzeb. Jeśli klient tego oczekuje, dołączamy do każdego z nich deklarację zgodności potwierdzającą jakość i przeznaczenie – mówi pan Szymon, ekspert sklepu. – Koszt kupna takich zawiesi jest niewielki, więc chętnych nie brakuje – dodaje.

Firmy, które chcą zaopatrywać się w tego rodzaju produkty mają więc konkretne możliwości. Tak naprawdę wykorzystanie zawiesi jest uzasadnione w różnych sytuacjach. Wspomniano uwarunkowania transportu gabarytów – spokojnie można powiedzieć, że w ich przypadku pasowe czy też wężowe warianty są w pełni właściwe. Pozwalają bowiem przenosić ciężkie ładunki szybko, sprawnie i z ograniczonym ryzykiem problemów. Biorąc pod uwagę fakt, że najbardziej wytrzymałe modele radzą sobie z obciążeniem rzędu 5 ton, zakres możliwości jest ogromny. Kupując zawiesie pasowe ze sprawdzonego źródła, posiadające dokumentację techniczną, można być spokojnym o bezpieczeństwo prowadzonych działań.

Więcej na muntech24.pl

„HURTOWNIA MUN-TECH” ROMAN BECELA ul. Reglowa 13, 60-113 Poznań, tel. 61 66-23-096.

materiał partnera