niedz.. lip 21st, 2024
gdzie jechać na wakacje w Polsce - bagaż

Gdzie warto jechać na wakacje w Polsce?

Jak co roku większość z nas zastanawia się nad kierunkiem wyjazdu wakacyjnego. Niektórzy decydują się na wyjazd za granicę nie ryzykując, że trafią na złą pogodę. Są również i tacy, którzy wolą spędzić ten czas w rodzinnym kraju nie martwiąc się przy tym o znajomość języka lub co gorsza o większe wydatki związane z beztrosko spędzonym czasem. Polacy ale i nie tylko bo i obcokrajowcy potrafią dostrzec zalety turystyczne naszego kraju. Mamy wiele zabytków idealnych do zwiedzania zwłaszcza dla pasjonatów historii. Oprócz kwestii historycznej znajdzie się miejsce również dla osób lubiących chodzić po górach czy wypoczywać na plaży. Kluczową kwestią jest to, że spędzenie u nas wakacji jest tańsze. Za przykład można podać turystów z Niemiec znajdujących się w strefie euro, przyjeżdżając do Polski na wakacje ponoszą niższe koszty. W Polsce są trzy najchętniej odwiedzane i najbardziej popularne miejsca.

Pierwsze z nich to morze. Czy warto tam jechać?

Odpowiedz jest prosta oczywiście, że tak. Jedyna rzecz, która może nam nie dopisać to pogoda. Ale my Polacy jesteśmy do tego już przyzwyczajeni. Najpiękniejszym miejscem nad morzem jest półwysep helski mierzący aż, około 35 km długości w głąb morza. Nie można oczywiście stwierdzić, że reszta miast leżących nad Bałtykiem jest do niczego gdyż jest to kwestia gustu. Jednak co roku spotyka się tam rzeszę turystów. Półwysep z dwóch stron otoczony jest wodami morza bałtyckiego, z jednej jest widok na otwarte morze zaś z drugiej na zatokę pucką i gdańską. Półwysep helski ma również bogatą historię, także z czystym sumieniem można go polecić osobom interesującym się historią. Zachwalając powyższe miejsce należy wspomnieć o fokarium znajdującym się na końcu półwyspu w miejscowości hel. Tak naprawdę jadąc nad morze można pojechać do każdego miasta gdyż w każdym z nich jest mnóstwo turystów także tego nie da się uniknąć. Można jednak połączyć odpoczynek na plaży z elementami zwiedzania jednak tutaj już pozostaje indywidualna kwestia wyboru miejsca.

A może by tak w góry? Oto jest pytanie

Dla osób aktywnych, nie lubiących siedzieć w miejscu jak najbardziej, że tak. Kwestia tylko które miejsce wybrać. Najbardziej popularne górach to tatry jednak z roku na rok jezdzi tam coraz więcej urlopowiczów i w związku z tym zamiast rozkoszować się pięknymi widokami musimy czasem wiele godzin odstać w korkach lub kolejkach. Ktoś by mógł powiedzieć, że w okresie wakacyjnym wszędzie spotyka się korki i kolejki jednak to miejsce staje się pomału przereklamowane. Dla prawdziwych pasjonatów wędrówek po górach idealne mogą okazać się góry Rysy, Karpaty i Karkonosze gdzie znajdują się piękne i warte zobaczenia ale i również zdobycia szczyty.


Ostatnim miejscem odpowiednim na wakacyjne przygody są mazury

Odnajdą się tam zarówno osoby aktywne jak i lubiące odpocząć. Co prawda turystów jest tam co nie miara ale i widoki również są niespotykane. Co tak naprawdę przyciąga wczasowiczów na mazury? Bo jak wiadomo nie tylko woda. Mazury to przede wszystkim miejsce charakteryzujące się piękny krajobrazem, wyróżniającą i piękną architekturą wsi. Dla żeglarzy to istny raj, maja oni do dyspozycji wiele jezior połączonych ze sobą kanałami tj. elbląski, mazurski. Jadąc na mazury możemy połączyć przyjemne z pożytecznym.