zasilacze ups

Te zasilacze ups będą idealne do Twojego przemysłu

Awaria sieci energetycznych i elektrycznych to z pewnością coś, co może stanowić zaprzestanie pracy wielu urządzeń. Głównym priorytetem jest ciągłe działanie takiego sprzętu, jak na przykład aparatura medyczna, która podtrzymuje życie, serwerownie, systemy monitoringu oraz źródła centralnego ogrzewania. Zasilacz ups to niezbędne narzędzie przy nagłych awariach zasilania. W dalszej części artykułu dowiesz się, czym dokładnie jest zasilacz ups, poznasz sposób jego działania, a także zobaczysz charakterystykę każdego z rodzaju tego doskonałego urządzenia.

Czym jest zasilacz ups? – skuteczne i wygodne rozwiązanie 

Urządzenie to jest niczym innym jak akumulator energoelektroniczny ze specjalnym odbiornikiem, który w razie zmiany jego parametrów lub zaniku prądu, automatycznie przechodzi na zasilanie awaryjne. Funkcją zasilacza ups jest zatem zapewnienie ciągłej podaży prądu urządzeniom, które są do niego podłączone, ponadto kolejną charakterystyczną dla tego typu urządzenia rzeczą jest samoistne ładowanie wbudowanych akumulatorów, podczas gdy sieć zasilania funkcjonuje w prawidłowy sposób. 

Od czego zależy długość pracy zasilacza? 

Tłumaczenie Skrótu ups z języka angielskiego oznacza nieprzerwane dostarczanie energii, natomiast warto przytoczyć, że tego typu zabezpieczenie i czas podtrzymywania napięcia dla odbiorników może trwać od dosłownie kilku minut do nawet paru godzin. Czynnikami, które wpływają na tę zależność, są między innymi takie rzeczy, jak pojemność akumulatora i energochłonność sprzętu podłączonego do zasilacza. Dzięki krótkotrwałemu awaryjnemu zasilaniu można na przykład w bezpieczny sposób uchronić komputer przed utratą danych i zapisać dotychczas wykonywane na nim czynności. 

Budowa i rodzaje zasilaczy ups 

Budowa zasilacza ups opiera się o akumulator, gdzie ładowany jest on również za pomocą wbudowanego prostownika, który zmienia prąd zmienny na stały. By-pass to kolejny bardzo ważny element, ponieważ chroni on zasilacz przed przeciążeniem, dzięki czemu zarówno on, jak i podłączone do niego odbiorniki są w pełni zabezpieczone, jeśli chodzi o zmienne natężenia generowanego i odbieranego prądu. 

Produkcja i wersja zasilaczy, jakie można spotkać na rynku on między innymi: 

  • zasilacz online (dzięki odseparowanym odbiornikom od napięcia wejściowego i ciągłemu przetwarzaniu prądu na stały, a następnie w falowniku na zmienny, można wówczas liczyć na bezpieczeństwo i bardzo stabilne parametry zasilacza), 
  • zasilacz offline (stałe doładowanie akumulatora pozwala na natychmiastowe załączenie zasilania awaryjnego w razie zaniku napięcia w sieci), 
  • zasilacz line-interactive (ulepszona wersja zasilacza offline z dodatkową funkcją stabilizacji napięcia wyjściowego). 

Zasilacz ups przemysłowy — doskonały wybór dla mniejszych i większych firm 

Firmy posiadają w swojej ofercie nie tylko zasilacze do użytku domowego, ale i również takie, które zaspokoją zapotrzebowanie mikroprzedsiębiorstw oraz dużych działalności gospodarczych. na stronie internetowej sklepu znaleźć można między innymi zasilacze z różnej serii: 

  • Giotto (zabezpieczania komputerów i urządzeń peryferyjnych na czas kilku minut), 
  • Galileo (zasilanie rezerwowe dla urządzeń sieciowych), 
  • Leonardo (zasilacze UPS do serwerowni, sprzętu TLC i awaryjnych systemów bezpieczeństwa). 

Jeśli chodzi o zasilacz ups przemysłowy, wówczas można liczyć na oferowane zasilacze, które zasilane są prądem trójfazowym, natomiast na wejściu mogą mieć prąd jedno lub trójfazowy. Urządzenie tego typu świetnie poradzi sobie z awaryjnym zasilaniem sprzętów automatyki przemysłowej.